25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Już po raz siódmy Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają 25. lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

W tym roku tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja „Dzień bez mandatu”, zorganizowana będzie w Olsztynie przy ul. Leonharda, m.in. przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w próbach na symulatorze zderzeń i dachowania, mającymi uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami porozmawiają także Krzysztof Hołowczyc i Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać też będzie gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. apteczki, komiksy, naklejki, odblaskowe kamizelki, latarki i zapachy do samochodu, przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze.

W tym roku do akcji „Dzień bez mandatu” organizatorzy zaprosili także inne komendy policji m.in.: Komendę Miejską w Elblągu, Komendę Powiatową w Cieszynie, Komendę Powiatową w Żywcu, Komendę Powiatową w Leżajsku i Komisariat Policji w Warce. W miastach tych zlokalizowane są browary Grupy Żywiec, która kolejny już rok jest partnerem akcji.

Tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy towarzyszyć będzie kampania radiowa, w której ks. dr Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc zachęcają wszystkich do szczególnie ostrożnego i trzeźwego poruszania się po polskich drogach, w duchu życzliwości dla drugiego człowieka.

„Dzień Bezpiecznego Kierowcy” jest jednym z elementów XIII Tygodnia Św. Krzysztofa.

Akcja „Dzień bez mandatu” organizowana jest przy współpracy z organizacją MIVA Polska, Izbą Celną w Olsztynie, Inspekcja Transportu Drogowego w Olsztynie, Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie, Fundacją Krzyś.

Partnerami obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy są: Grupa Żywiec, PZU SA .

Partnerem medialnym akcji jest Radio Olsztyn.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu