Woronicza Qbik z pozwoleniem na użytkowanie

Kompleks mieszkaniowy Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja jest pierwszym projektem w Warszawie stworzonym na wzór tradycyjnych loftów, który został wybudowany od podstaw.

Deweloper, firma Ghelamco, oferuje przyszłym mieszkańcom różnorodne metraże mieszkań i aż sześć propozycji wykończeń – autorem dwóch najnowszych aranżacji w stylu Manhattan i Oslo jest Maciej Zień.

Wszystkie mieszkania w Woronicza Qbik charakteryzują się otwartą przestrzenią doświetloną przez ogromne, nawet 6-metrowe okna, a także wysokimi sufitami i antresolami. Dostępne metraże jedno- i dwupoziomowych mieszkań są bardzo zróżnicowane. Na mieszkańców czeka też aż sześć różnych propozycji aranżacji wnętrz – dwa najnowsze lofty zaprojektowane przez Maciej Zienia – Manhattan i Oslo oraz cztery propozycje wykończeń autorstwa Justyny Smolec – style Industrial, Orient, Art i Romantic.

Lofty projektu Macieja Zienia zostały kompleksowo urządzone. Kolekcje mebli oraz akcesoriów Zień Home doskonale wkomponowują się w przestrzeń, którą oferują przestronne, dwupoziomowe lofty. Autorskie projekty mebli dedykowanych apartamentom powstały od podstaw w pracowni projektanta. Zaprojektowane przestrzenie są nietuzinkowe i szykowne, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne. Odnajdą się w nich zarówno single, jak i młodzi indywidualiści z dziećmi. Styl Manhattan nawiązuje do pierwszych loftów, które powstały właśnie w Nowym Jorku i przyciągały awangardowych artystów. Klasę loftu podkreślają wysmakowane detale i dodatki. Aranżację Oslo charakteryzuje prostota i minimalizm form oraz przejrzyste, ciepłe barwy.

Wnętrza projektu Justyny Smolec to cztery różnorodne style, które łączy kreatywny sposób aranżowania przestrzeni oraz indywidualne podejście do różnych typów odbiorców. Bogate doświadczenie projektantki, nieskrępowana wyobraźnia i umiejętność tworzenia efektownych kompozycji zaowocowało powstaniem niepowtarzalnych wnętrz.

W czterech budynkach wchodzących w skład kompleksu Woronicza Qbik znajduje się łącznie 350 mieszkań, w tym 183 dwupiętrowych loftów oraz 167 mieszkań jednopoziomowych.

Na parterze rezydencji, od ulicy Racjonalizacji i Woronicza, powstaną kawiarnie, restauracje i punkty handlowo-usługowe. Na mieszkańców czeka zielone patio, gdzie w przeszklonym budynku powstaje klub fitness z siłownią. Apartamenty dostępne są w stanie deweloperskim lub w jednej z sześciu oferowanych przez dewelopera aranżacji. Inwestycja została oddana do użytku w lipcu 2012 r.