Hat-tricka na oponach Continental podczas Tour de France

André Greipel jadący na oponach Continental zwyciężył pod rząd trzy etapy wyścigu Tour de France. Po emocjonującym finiszu 13. etapu z Saint-Paul-Trois-Châteaux do Le Cap d’Agde niemiecki sprinter wyprzedził na mecie słowackiego demona prędkości Petera Sagana o zaledwie 34 centymetry. Po raz kolejny najwyższej jakości opony udowodniły jak duże mają znaczenie podczas wyścigu sprinterów, gdy o zwycięstwie decydują setne sekundy.

Dzięki wyjątkowo szybkim oponom Greipel zwyciężył trzy kolejne etapy najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie. – Continental oferuje obecnie najlepszy sprzęt w branży do jazdy zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni – powiedział André Greipel o swoich oponach produkowanych w niemieckiej fabryce koncernu w Korbach.

Triumf Niemca jest jednym z serii doskonałych występów kolarzy z zespołów BMC Racing, Lotto Belisol, Movistar i Orica GreenEdge Cycling jeżdżących na „czarnym złocie” od Continental. Wszystkie te drużyny po raz kolejny zaufały oponom koncernu i jak pokazują wyniki ich zawodników, podjęli właściwą decyzję.

Udział w 99. edycji wyścigu Tour de France do udanych może zaliczyć również kolega z zespołu Greipela, Jurgen Van den Broeck, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 4. miejsce. Równie dobrze spisuje się ubiegłoroczny zwycięzca „Wielkiej Pętli” – Cadel Evans, którego zespół BMC Racing USA także używa ogumienia Continental. 35-letni Australijczyk jest dwa miejsca za van den Broeckiem, w ogólnym rankingu zajmuje 6. miejsce. Ponadto, imponującą jazdą popisał się 23-letni Tejay van Garderen, członek zespołu BMC Evansa Racing, który po 17. etapie zachował białą koszulkę dla najlepszego młodego zawodnika wyścigu i zajmuje 5. miejsce.

Aktualnie najlepszym zawodnikiem w hiszpańskim zespole Movistar, który jeździ na oponach Continental jest Alberto Rui Costa. W klasyfikacji generalnej zajmuje 18. miejsce i jest dwa oczka przed kapitanem swojego zespołu Alejandro Valverde.