CD Projekt RED wśród 30 najlepszych deweloperów świata

Producent Wiedźmina znalazł się w zestawieniu prestiżowego portalu Gamasutra i magazynu Game Developer obok takich branżowych gigantów jak Bethesda i BioWare.

Redakcje Gamasutry, jednego z najbardziej cenionych portali dotyczących wszystkich aspektów dewelopmentu gier i jej papierowego odpowiednika – Game Developera, stworzyły listę 30 najlepszych deweloperów ostatnich dwunastu miesięcy. Do zestawienia trafiły zarówno największe studia deweloperskie świata, jak i mali, niezależni producenci. Głównym kryterium doboru była szeroko rozumiana innowacyjność projektów.

Zespół redakcyjny docenił CD Projekt RED za unikalny w branży i maksymalnie przyjazny graczom model biznesowy, polegający na tworzeniu wysokiej jakości gier, udostępnianiu darmowych rozszerzeń oraz  braku zabezpieczeń (DRM).

To nie jedyna tego typu publikacja dotycząca twórców Wiedźmina w ciągu ostatnich dni. Znany amerykański portal GameSpot.com dostarczający informacji na temat gier komputerowych w publikacji zatytułowanej „Who are the biggest players in the industry?“ porównał najbardziej wpływowych wydawców w branży gier używając CD Projekt RED jako benchmarku.

GameSpot należący do CBC Interactive to według serwisu alexa.com jedna z 300 najchętniej odwiedzanych stron internetowych na świecie.

Obydwa materiały dostępne pod linkami:

  • http://www.gamasutra.com/view/news/173822/Our_Top_30_Developers_Arrowhead_to_CD_Projekt_RED.php
  • http://www.gamespot.com/features/who-are-the-biggest-players-in-the-industry-6387414/