Przejdź do treści

Wystawa „Ja motocyklista” otwarta

Ryszard Kalisz, Przemysław Saleta czy Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, jakich nie znacie, ale być może już spotkaliście na swojej drodze, czyli w kaskach motocyklowych. Ich „drugie oblicze” można zobaczyć podczas wystawy „Ja motocyklista”, która została otwarta na poziomie „-1” CH Blue City.

Celem wystawy i akcji pod tym samym tytułem jest zmiana negatywnego postrzegania kierowców jednośladów przez społeczeństwo oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą uleganie stereotypom.

W ramach wspólnego projektu Torres-Art oraz Fundacji Jednym Śladem, Dariusz Felis-Obrycki sfotografował ponad 250 motocyklistów. Przed obiektywem aparatu zaprezentowali oni swoje dwa oblicza: schowane pod kaskiem oraz to pokazywane na co dzień. Fotografie ukazują sylwetki różnych ludzi: lekarzy, handlowców, prawników, księży, a także znanych z mediów polityków, dziennikarzy i aktorów. Wśród nich są m.in.: Ryszard Kalisz, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Weronika Marczuk, Przemysław Saleta, Michał i Odeta Figurscy, Bogusław Wołoszański i wielu innych. Wszystkich ich łączy pasja i miłość do motocykli.

Wystawa będzie czynna do 12 sierpnia, wstęp wolny.