Finnair trzeci rok z rzędu zyskuje miano najlepszych linii lotniczych północnej Europy

Podczas Międzynarodowych pokazów lotniczych w Farnborough, 12 czerwca, Skytrax 2012 World Airline Awards ogłosiło Finnair najlepszymi liniami lotniczymi północnej Europy. To coroczne wyróżnienie, przyznane Finnair trzeci raz z rzędu, uznawane jest za najbardziej prestiżowe w całym przemyśle lotniczym, a przyznawanie go opiera się na niezależnych ankietach wypełnianych przez podróżnych z ponad 160 krajów.

Nagroda World Airline Awards uważana jest za najważniejszy wyznacznik zadowolenia klientów linii lotniczych z całego świata.

Ankieta Skytrax, trwająca ponad 10 miesięcy, dotyczyła ponad 200 linii lotniczych i składała się z ponad 18,8 milionów rozmów z pasażerami reprezentującymi więcej niż 100 różnych narodowości. Ankieta badała satysfakcję podróżnych, biorąc pod uwagę ogólne wrażenia, zarówno te na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu, od odprawy do lądowania. W ankiecie pytano też między innymi o komfort foteli, czystość kabin, jakość jedzenia, napojów, rozrywki i obsługi.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tego wyróżnienia, które pokazuje, że nasze zorientowane na potrzeby klienta podejście oraz starania personelu nadal przynoszą owoce” – powiedział Juhani Nuoramo, Dyrektor Sprzedaży Finnair na Wschodnią Europę. „Jako że konkurencja będzie trzymała wysoki poziom w nadchodzących latach, nagroda tym bardziej motywuje nas by szukać nowych rozwiązań, aby zapewnić naszym klientom wysoki poziom usług”, kontynuował.

„Zdobycie tego wyróżnienia po raz trzeci jest dla Finnair fantastycznym wynikiem i odzwierciedla ciężką pracę włożoną w osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji klientów” – powiedział przewodniczący komisji Skytrax, Edward Plaisted.

Wcześniej tego roku linie Finnair utrzymały swój czterogwiazdkowy status w rankingu Skytrax, pozostając jedynymi liniami lotniczymi z krajów nordyckich, które go posiadają.

W Polsce samoloty linii Finnair latają z Warszawy do Helsinek trzy razy dziennie przez większość dni tygodnia i mają najszybsze połączenia do kilku kluczowych Azjatyckich portów lotniczych, takich jak Hongkong, Shanghai, Tokyo, Osaka, Nagoya i Seul. W okresie letnim można skorzystać również z lotów z Krakowa do Helsinek.