Bezpieczne wakacje z centrum handlowym NoVa Park

Wakacje to okres beztroski i dobrej zabawy. Aby przypomnieć, że podczas błogiego leniuchowania ważne jest również bezpieczeństwo, NoVa Park – największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w województwie lubuskim – przygotował dla swoich Klientów kolejny event w ramach akcji „Rodzinny Park Rozrywki”. Spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc” odbędzie się już 21 lipca 2012 roku w godzinach 13.00-18.00.

Podczas sobotniego wydarzenia przewidziano liczne atrakcje dla wszystkich klientów NoVa Park. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw, na którym zaprezentowane zostaną animacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, podwórku i w szkole. Grupa Ratownictwa Specjalnego Polskiego Czerwonego Krzyża oddział Żary przeprowadzi specjalne pokazy z udziałem przeszkolonego psa i opowie dzieciom o zasadach zachowania się wobec nieznajomych i agresywnych zwierząt. Z kolei gorzowska Szkoła Jazdy Mikrus pomoże zrozumieć zawiłe przepisy ruchu drogowego.

Ponadto, w czasie spotkania odbędzie się szereg pokazów udzielania pierwszej pomocy, aranżacje wypadków oraz praktyczne ćwiczenia dla uczestników, które mają uzmysłowić klientom NoVa Park, jak ważne jest bezpieczeństwo, w szczególności w okresie wakacji. Pomocne w utrwaleniu zdobytej wiedzy będą liczne konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nagrodami dla zwycięzców będą gadżety związane z bezpieczeństwem.

„Event ‘Bezpieczeństwo i Pierwsza Pomoc’ to nie tylko dobra zabawa, ale także spora dawka niezbędnej wiedzy przekazanej w przystępny sposób. Edukacyjny charakter wydarzenia ma na celu przypomnieć wszystkim, że każdego dnia – a w szczególności w okresie letnim – musimy uważać na siebie oraz wiedzieć, jak nieść pomoc innym. Zapraszamy już w najbliższą sobotę do NoVa Park na spotkanie z ekspertami, którzy udzielą naszym klientom bezcennych wakacyjnych porad” – mówi Marcin Żelazny, dyrektor centrum handlowego NoVa Park.

W trakcie wydarzenia – w godzinach od 13.30 do 15.30 – odbędzie się również spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Policjant opowie najmłodszym o bezpieczeństwie oraz prawidłowym zachowaniu się na drodze. Najmłodsi będą też mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z samochodem policyjnym, który wjedzie do NoVa Park.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu Rodzinny Park Rozrywki odbędą się w dniach 11 i 25 sierpnia. Tematami przewodnimi poszczególnych spotkań będą: Rodziny na Rowery oraz Powrót do szkoły.