Przejdź do treści

Premiera Emapi na Windows Phone

Pod koniec minionego tygodnia w Windows Marketplace pojawiła się nowa aplikacja – Emapi udostępniająca mapę Polski od rodzimego producenta – Spółki Emapa. Emapi jest jednym z niewielu rozwiązań tego typu dostępnych dla użytkowników smartfonów z Windows Phone.

Telefony oparte na mobilnym systemie Microsoftu są nadal stosunkowo mało popularne, zwłaszcza w Polsce. Producenci aplikacji często skupiają się na pozostałych systemach, przez co Użytkownicy nowych Nokii są skazani bądź na systemowe rozwiązania procenta telefonów, bądź na słabej jakości mapy.

Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła Emapa tworząc aplikację mapową dla tej choć nadal stosunkowo nie dużej, to jednak ciągle rosnącej grupy odbiorców. Emapi na Windows Phone jest mobilną wersją lokalizatora internetowego – Emapi.pl.

Emapi na WPhone jest programem typu online – czyli do poprawnego działania wymaga stałego połączenia z internetem. Dzięki takiego modelowi zapewnia Użytkownikom dostęp do zawsze najbardziej dokładnej i aktualnej mapy. To właśnie mapy są podstawową zaletą aplikacji. Pochodzą od Emapy, uznanego dostawcy mapy Polski do licznych systemów nawigacji (Mio, iGO, Navi Expert, AutoPilot, DON’T PANIC, Navmax, GoClever) czy map online (docelu.pl, jakdojade.pl, pkt.pl). Łódzka spółka swoje dane od lat aktualizuje systematycznie – min. 4 razy w roku. Mapy od Emapy są tak często wykorzystywane i cenione przez Klientów, gdyż należą do najdokładniejszych na rynku. Przewaga nad konkurencją jest widoczna zwłaszcza w mniejszych miastach i miejscowościach.

Jakie funkcje udostępnia Emapi? Na początku należy wspomnieć, że NIE jest to nawigacja GPS. Emapi to aplikacja mobilna do przeglądania mapy Polski i wytyczania tras. Oferuje wszelkie funkcje związane z przeglądaniem mapy (przesuwanie, przybliżanie/oddalanie), wyświetlanie aktualnej lokalizacji użytkownika, wyszukiwanie (adresów, punktów POI, punktów użytkownika, współrzędnych, historią wyszukiwania), wytyczanie tras i generowanie ich raportów, czy zapisywanie i edycja ulubionych punktów (Moje punkty).

Jak widać Emapi udostępnia bogaty zestaw funkcji, jak na aplikację nie służącą do nawigacji GPS. Skąd pobrać Emapi? Wszyscy użytkownicy smartfonów z Windows Phone mogą to zrobić bezpośrednio z zakładki Marketplace.