Przejdź do treści

KONTEL-TELECOM przedstawicielem RTX w Polsce

Na podstawie podpisanej właśnie umowy KONTEL-TELECOM został jedynym w Polsce dystrybutorem systemów IP-DECT duńskiej firmy RTX. Tym samym portfolio produktów tej marki dostępnych w KONTEL-TELECOM poszerzyło się o nowe rozwiązania do komunikacji bezprzewodowej. Dotąd dystrybutor miał w ofercie urządzenia RTX DualPhone.

System łączności bezprzewodowej firmy RTX 8630 wykorzystuje technologię DECT i VoIP. Funkcjonalność rozwiązań, ze względu na niespotykanie szeroką w tej klasie sprzętu skalowalność, może zadowolić nawet wymagających odbiorców. Rozwiązania pozwalają na uruchomienie nawet 40 baz telefonicznych w jednym systemie IP-DECT, do którego zalogujemy do 200 telefonów bezprzewodowych. Użytkownicy telefonów mogą swobodnie poruszać się w zasięgu stacji bazowych bez przerywania rozmowy. System IP DECT marki RTX obsługuje standardy DECT we wszystkich regionach świata i współpracuje z niemal każdą centralą telefoniczną (przez SIP).

Od powstania w 1993 roku, firma RTX opracowała ponad 700 projektów łączności bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi, DECT, CAT-iq i VoIP. Każdy projekt przeprowadzany jest od etapu pomysłu, poprzez opracowanie, testy, aż po ostateczny produkt. RTX posiada niezbędne do tego specjalistyczne laboratoria, w tym akustyczne i EMC.

RTX posiada oddziały w Hong Kongu i USA. Od 2000 roku jej akcje notowane na Kopenhaskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.