Internauci dmuchali – dom dziecka dostał nagrodę

Od 20 maja do 8 czerwca trwała akcja „Z Wirtuala do Reala”- bicie rekordu Guinnessa na największą pompowaną piłkę. Najaktywniejsi okazali się Szczecinianie, którzy wygrali 10 000zł dla Domu Dziecka nr 1 w Szczecinie.

Nagroda, którą „wypompowali” szczecińscy internauci – czek o wysokości 10 000zł  został przekazany w czwartek (12 lipca) dyrektorowi i podopiecznym Domu Dziecka nr 1 przy ulicy Broniewskiego 16 w Szczecinie.

– Każde starsze dziecko otrzyma bon 100-złotowy. Dzieci wraz z opiekunem wybiorą najpotrzebniejsze rzeczy. Młodsze dzieci dostaną wybrany zestaw przyborów szkolnych – mówi dyrektorka Domu Dziecka nr 1 Barbara Bartoszewicz.

Pomimo faktu, że kwota „wypompowana” w akcji miała być poświęcona w całości na sprzęt sportowy, podopieczni będą mogli wybrać również inne produkty.

– Nagroda miała być przeznaczona wyłącznie na sprzęt sportowy, ale rozumiemy, że na ten cel kwota jest zbyt duża, dlatego pozwolimy dzieciom dokonać wyboru – mówi Małgorzata Serdyńska, dyrektor hipermarketu Real w Centrum Handlowo Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie.

Od 20 maja do 8 czerwca Polacy logując się przez stronę www.zwirtualadoreala.pl klikając „pompuj” dostarczali powietrze do piłki stojącej w centrum Warszawy. Najaktywniejszym miastem w ciągu całej akcji był Szczecin. Łącznie w całej akcji było 244 954 dmuchnięć, z czego 42 856 należało do szczecinian. Piłka w centrum Warszawy osiągnęła wysokość 16 metrów czym pobiła rekord należący do Nigeryjczyków z 2010 roku. Od 11.06.2012 do 17.06.2012zwycięzcy głosowali, na jeden z przedstawionych Domów Dziecka z okolic miasta – wygrał Dom Dziecka nr 1 w Szczecinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu