Eniro Denmark nowym partnerem NetSprint.pl w Danii

NetSprint.pl podpisał umowę z duńskim oddziałem Eniro na dalszy rozwój sieci reklamy kontekstowej w Danii. Jest to kontynuacja współpracy NetSprint z siecią Open Adexchange Denmark, która została niedawno przejęta przez Eniro. Duński oddział Eniro nabył wszystkie prawa i aktywa należące firmy Open Adexchange na rynku duńskim. Sieć OpenAdexchange dociera obecnie do 80% użytkowników internetu w Danii.

NetSprint.pl współpracuje z Open Adexchange od 2009 roku tworząc platformę, która umożliwia zakup, zarządzanie i kontekstową emisję reklam na bazie autorskiej technologii nsContext. Przez ten czas Open AdExchange Denmark zbudowała nie tylko szeroki zasięg na największych duńskich portalach (obecnie dociera do 80% duńskich internautów), ale pozyskała również szerokie portfolio klientów, włączając w to większość największych duńskich agencji marketingu interaktywnego.

„Przez niemal trzy lata wspólnie z naszym partnerem Open Adexchange rozwijaliśmy największą alternatywną do Google sieć reklamy kontekstowej w Danii. Podpisanie umowy z Eniro Danmark A/S oznacza dla nas zdobycie bardzo silnego, renomowanego Partnera, oraz zdecydowane zwiększenie potencjału sprzedażowego sieci, co powinno się przełożyć na długofalowy sukces całego przedsięwzięcia” – komentuje Artur Banach, CEO NetSprint.pl.

„Przejęcie firmy z takim potencjałem jak Open Adexchange Denmark  zdecydowanie wzmocni naszą pozycję na rynku reklamy kontekstowej. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę nad tym projektem z tak sprawdzonym i doświadczonym partnerem technologicznym jak NetSprint.” – powiedział Stefan Kercza, CEO Eniro Denmark A / S.

Warto zauważyć, że już na początku współpracy NetSprint z Open AdExchange na korzystanie z tej sieci zdecydowały się największe grup wydawnicze w Danii, w tym: Berlingske Media, Politiken, Ekstra Bladet, TV2, NordjyskeMedier, SyddanskeMedier, Børsen, Egmont, Jubii, FynskeMedier.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu