W kręgu domowego ogniska, czyli kominki elektryczne z efektem 3D Opti-Myst® – Albany z obudową i Renvick

Ogień od najdawniejszych czasów odgrywa doniosłą rolę – jest symbolem więzi i bezpieczeństwa. Uwspółcześnioną wersją ogniska, przy którym niegdyś gromadzili się nasi przodkowie są kominki. Pomocne w wykreowaniu atmosfery domowego ogniska mogą być więc modele z oferty firmy Glen Dimplex – Albany z obudową i Renvick Optiflame. Kominki elektryczne wyposażone zostały bowiem w opatentowany, innowacyjny, w pełni trójwymiarowy, niezwykle realistyczny efekt płomienia Opti-Myst® praktycznie niemożliwy do odróżnienia od prawdziwego ognia.

Kominki elektryczne Optiflame udowodniają, iż czas spędzony z najbliższymi przy kominku elektrycznym może być równie przyjemny jak przy kominku tradycyjnym. Inżynierowie z grupy Glen Dimplex opracowali bowiem w centrum badań i rozwoju w Irlandii doskonałą iluzję ognia, a mianowicie efekt 3 D Opti-Myst®, którym poszczycić się mogą modele Albany z obudową i Renvick. Pod zagadkową nazwą Opti-Myst® kryje się unikalna technika polegająca na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich. Technologia ta w połączeniu z żarzącymi się polanami Optiglo®, sprawia że płonący ogień wygląda bardzo naturalnie i realistycznie.

Kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst® obecne są na rynku od 4 lat. O ich innowacyjnym charakterze i pozytywnym odbiorze przez klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów z branży wnętrzarskiej oraz budowlanej świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Kominki z efektem Opti-Myst® zdobyły uznanie na targach Hart&Home w Anglii, HPBA w Orlando, Kominki 2010 w Poznaniu oraz w ostatnim czasie otrzymując wyróżnienie w kategorii Produkt roku w konkursie Płomień roku 2011, organizowanym przez kapitułę Świata Kominków. Absolutnym bestsellerem z efektem Opti-Myst® w ofercie firmy jest kominek Albany z obudową. Kremowa, gustowna obudowa wykonana z płyty MDF wspaniale współgrająca z czarnym wkładem wpisuje się w wystrój wnętrz przede wszystkim nowoczesnych. Ze względu na ogromne zainteresowanie tym kominkiem, linię Opti-Myst® poszerzono o inne modele, w tym kominek Renvick – nowość z katalogu 2012, charakteryzująca się równie minimalistycznym designem jak kominek Albany. Jego obudowa fornirowana drewnem w kolorze orzechowym świetnie pasuje do wnętrz w stylu klasycznym. Oba modele wyposażone zostały we wkłady kominkowe, w kolorze eleganckiej czerni, przeznaczone do zabudowy, dostępne również jako osobny produkt o nazwie Albany.

Kominki kojarzą się z atmosferą relaksu, ciepła i spokoju. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na rozwiązania tradycyjne, które wymagają odpowiednich warunków – w tym podłączenia do szybu kominowego. Nowoczesne kominki elektryczne z efektem Opti-Myst®, Albany z obudową i Renvick można zainstalować praktycznie wszędzie, potrzebne jest do tego jedynie gniazdko elektryczne. Modele sprawdzą się zatem również w mieszkaniach w bloku. Utrudnienia, które mają miejsce w trakcie korzystania z rozwiązań tradycyjnych, w przypadku kominków elektrycznych praktycznie nie istnieją. Albany z obudową i Renvick nie brudzą sadzą, czy popiołem, nie trzeba ich czyścić poza standardowym przetarciem kurzu na obudowie. Zbędne jest również gromadzenie opalu. Co więcej ich obsługa jest znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza, niż w przypadku kominków klasycznych. Pilot zdalnego sterowania ułatwia pracę z urządzeniem, brak prawdziwego ognia z kolei wyklucza możliwość poparzenia się, co jest niezwykle istotne w przypadku posiadania małych dzieci. Kominki oprócz efektu świetlnego, są również efektywnym źródłem ciepła. Tryb grzania zapewniają termowentylatory o mocy 1,5 kW sterowane za pomocą termostatu i przełącznika mocy grzewczej. Co istotne efekt cieplny działa niezależnie od świetlnego, tak więc realistycznym efektem Opti-Myst®, którego pobór energii wynosi 250 W, czyli w przeliczeniu 15 groszy na godzinę, możemy delektować się również w letnie wieczory.

Tańczące w palenisku języki ognia mogą w magiczny sposób podkreślić przyjemną atmosferę towarzyszącą rodzinnym spotkaniom. Za sprawą innowacyjnej technologii Opti-Myst® pozwalającej osiągnąć trójwymiarowy efekt płomienia czas spędzony z najbliższymi przy kominku na długo zapadnie w pamięci.

Zapraszamy na nasz Fan Page gdzie w zakładce Opti – Myst można zobaczyć kominek Albany w obudowie z efektem Opti – Myst® w technologii Flash: http://www.facebook.com/pages/Kominki-elektryczne-Optiflame-Opti-Myst/222041491157391?sk=app_208195102528120

Kominki z efektem Opti-Myst®:

Albany z obudową:

 • Efekt płomienia Opti-Myst®
 • Typ: Kominek + obudowa
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 930 x 1100 x 400
 • Moc grzewcza: 1, 5 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 250 W
 • Cena brutto: 5 990,00 zł

Renvick:

 • Efekt płomienia Opti-Myst®
 • Typ: Kominek + obudowa
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 1206 x 1254 x 401
 • Moc grzewcza: 1, 5 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 250 W
 • Cena brutto: 6 690,00 zł
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu