Projektory w ofercie Ricoh Polska

Odpowiadając na nowe wyzwania i zapotrzebowanie firm w zakresie komunikacji, Ricoh Polska wprowadza do swojej oferty nowoczesne projektory biznesowe, w tym projektor 3D Ready, o najkrótszej ogniskowej – PJ WX4130/PJ WX4130N.

Nowa gama projektorów jest owocem długoletniego doświadczenia Ricoh w zakresie optyki fotograficznej. Modele są zaprojektowane tak, aby zapewniać wysoką wydajność i efektywność, także z punktu widzenia zużycia energii.

Oferta projektorów obejmuje poniższe linie:

  • projektory przenośne (PJ X3131, PJ X3241N); charakteryzują się niewielkimi wymiarami i łatwością przemieszczania (ważą tylko 1,8 kg, a ich wielkość jest porównywalna do wielkości kartki formatu A4); umożliwiają dokonywanie projekcji za pomocą pamięci USB lub bezpośrednio iPada.
  • projektory o superkrótkiej ogniskowej (najkrótszej w swojej klasie), z projekcją pionową (PJ WX4130, WX4130N): charakteryzują się niewielkimi wymiarami i niewielką wagą (tylko 3 kg). Projektory można z łatwością transportować; mogą być umieszczone w odległości zaledwie 11,7 cm od ściany i odtwarzać obrazy w pozycji pionowej o przekątnej aż do 80 cali. Są to także projektory 3D Ready (opcjonalne okulary 3D do oglądania prezentacji w technologii trójwymiarowej).

Projektory o superkrótkiej ogniskowej są szczególnie przydatne do interaktywnych prezentacji, gdyż bliskość powierzchni projekcji sprawia, że prezenter nie jest oślepiony przez światło generowane przez lampę projektora, a także eliminuje problem cieni padających na powierzchnię projekcji.

Nie tylko projektory kieszonkowe mogą zamienić małe pomieszczenie w salę konferencyjną. Projektory Ricoh o superkrótkiej ogniskowej również mogą wyświetlać duże obrazy, w niewielkiej odległości od ściany. Rozdzielczość obrazu (do WXGA 1280×800) i 2500 lumenów sprawia, że w przeciwieństwie do projektorów kieszonkowych, zawsze działa bez zarzutu. Funkcja korekcji koloru ściany pozwala wyświetlić naturalny obraz na powierzchni innej niż biała, w tym również na zielonej tablicy szkolnej.

Projektor zapewnia również dobrą łączność, w tym wejście HDMI do połączenia z odtwarzaczami DVD i Blu-ray, a także DVI i USB. Wersja sieciowa PJ WX4130N zapewnia łączność bezprzewodową i umożliwia prowadzenie prezentacji z iPada. Za pomocą aplikacji Ricoh Tamago Presenter, projektor może być zintegrowany z iPadem, co pozwala na prezentację z tabletu i dzielenie się materiałami z pozostałymi użytkownikami iPadów.

Projektory charakteryzuje niskie zużycie energii. W trybie czuwania zużycie energii spada do zaledwie 0,17 W. Dalsza oszczędność kosztów może być zapewniona poprzez wybór trybu Eco mode, który zmniejsza intensywność wyświetlania i zużycie energii o 25%.

Pionowa konstrukcja i zaawansowane połączenia sieciowe rozszerzają możliwości wykorzystania tych urządzeń, czyniąc je idealnym rozwiązaniem dla Digital Signage, do wyświetlania filmów promocyjnych, reklamy w muzeach, hotelach, restauracjach, sklepach, a także w szkołach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu