Przejdź do treści

Polycom® RealPresence® Mobile 1.3 – aplikacja z funkcją sterowania kamerą na drugim końcu linii połączenia wideokonferencyjnego

Aplikacja, w połączeniu z platformą Polycom® RealPresence®, umożliwia rozszerzenie środowiska współpracy nawet na 10 tysięcy urządzeń

Polycom, światowy lider w dziedzinie ujednoliconych rozwiązań komunikacyjnych opartych na otwartych standardach, przedstawił Polycom® RealPresence® Mobile 1.3 – nową wersję swojego popularnego i nagradzanego oprogramowania do mobilnej komunikacji wizualnej. Aplikację będzie można zainstalować również na smartfonach HTC One™ S, HTC One™ X, tabletach HTC Jetstream™ i nowych urządzeniach Apple iPad®. Oprogramowanie oferuje innowacyjną funkcję zdalnego sterowania kamerą z drugiego końca linii połączenia wideokonferencyjnego. Użytkownik może regulować obrót, nachylenie i powiększenie, aby lepiej przyjrzeć się wybranemu obiektowi lub środowisku, co jest szczególnie przydatne w wyspecjalizowanych aplikacjach. Lekarzom funkcja ta umożliwia zdalną obserwację pacjentów i udzielanie konsultacji, studentom i uczestnikom kursów szkoleniowych – zmiany ujęć podczas śledzenia transmisji wideo z wykładów (np. z ogólnego planu sali na wyświetlaną prezentację lub przybliżenie twarzy prowadzącego), a przedsiębiorstwom produkcyjnym – lepszą kontrolę produktów na hali fabrycznej. Polycom poinformował również o rozszerzeniach platformy Polycom® RealPresence®, która wspiera aplikację RealPresence Mobile. Dzięki skalowalności większej o 100% pozwala ona teraz na równoczesną obsługę nawet 10 tysięcy urządzeń i ułatwia administratorom zarządzanie sieciami komunikacji wideo wspomagającymi współpracę.

Polycom RealPresence Mobile umożliwia komunikację wizualną nie tylko w salach konferencyjnych, ale również w innych środowiskach. Użytkownicy mogą korzystać z immersyjnych środowisk wideo, komputerów stacjonarnych i laptopów oraz innych urządzeń mobilnych praktycznie w każdym miejscu na świecie.

„Liczba pracowników mobilnych rośnie lawinowo, a używanie w pracy prywatnych urządzeń mobilnych staje się coraz popularniejsze. Polycom wraz z partnerami cały czas podejmuje więc wysiłki, aby rozszerzyć zakres i zwiększyć bezpieczeństwo współpracy opartej na komunikacji wideo. Naszym celem jest, aby środowisko takiej współpracy obejmowało wszystkie urządzenia, systemy operacyjne, protokoły i sieci” – powiedział Sudhakar Ramakrisha, prezes działu produktów i usług w firmie Polycom. – „Żadna inna firma nie zapewnia równie innowacyjnych rozwiązań do komunikacji wizualnej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych”.

Społeczność użytkowników urządzeń mobilnych umożliwiających komunikację wizualną potrzebuje skalowalnego i bezpiecznego środowiska współpracy w przedsiębiorstwie

Popularność smartfonów i tabletów na całym świecie nieustannie rośnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy penetracja rynku smartfonów wzrosła o 34 procent, a adopcja tabletów – o 400 procent. Rocznie sprzedawane są setki milionów smartfonów i tabletów. 92 procent przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500 testuje lub wdraża u siebie tablety iPad 2, a liczba pracowników mobilnych na świecie przekracza obecnie miliard osób. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń przenośnych, a zapotrzebowanie na niedrogą komunikację „twarzą w twarz” z dowolnego miejsca cały czas rośnie. Mając to na uwadze, Polycom oferuje mobilne rozwiązanie do komunikacji wizualnej o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które można zainstalować na wielu tabletach i smartfonach.

Komunikacja wizualna przyspiesza podejmowanie decyzji i zwiększa elastyczność aplikacji branżowych

Przedsiębiorstwa i instytucje z różnych sektorów, takich jak służba zdrowia, edukacja, administracja publiczna, przemysł wytwórczy i finanse, używają aplikacji Polycom RealPresence Mobile do komunikacji wizualnej, co pozwala im szybciej podejmować decyzje nie tylko w biurze, ale również w innych miejscach i podczas podróży. Dzięki swojej jakości, bezpieczeństwu, skalowalności i funkcjonalności aplikacja Polycom RealPresence Mobile przynosi szereg korzyści nie tylko administratorom i użytkownikom systemów informatycznych. Profesorowie uniwersyteccy mogą ją wykorzystać do prowadzenia wykładów na całym świecie, lekarze – do zdalnej opieki nad pacjentami, a przedsiębiorstwa – do mobilizowania sprzedawców.

Intuicyjny interfejs użytkownika aplikacji RealPresence Mobile umożliwia również przeglądanie treści, takich jak prezentacje, przez wiele osób równocześnie w wysokiej jakości podczas tej samej sesji wideo. Aktualizacje platformy Polycom RealPresence zwiększają bezpieczeństwo urządzeń mobilnych bez konieczności stosowania takich złożonych operacji, jak przechodzenie zapory lub zmiana konfiguracji sieci.

Platforma Polycom RealPresence: zgodność operacyjna, skalowalność i bezpieczeństwo

Rozwiązanie RealPresence Mobile, wspierane przez platformę Polycom RealPresence Platform, jest – zgodnie z zasadami stosowanymi przez firmę Polycom – oparte na otwartych standardach. Dzięki temu może bezproblemowo współpracować z wieloma aplikacjami, protokołami, systemami kontroli połączeń i punktami końcowymi. Platformę RealPresence można zintegrować z kilkuset aplikacjami najlepszych producentów rozwiązań komunikacyjnych i biznesowych, takimi jak komunikatory internetowe i systemy teleobecności (IM/presence), systemy kontroli połączeń, systemy konferencji internetowych, aplikacje mobilne oraz sieci społecznościowe. Aplikację RealPresence Mobile można zarejestrować na platformie RealPresence w podobny sposób, jak podłącza się smartfon do serwera poczty elektronicznej przedsiębiorstwa. Pozwala to korzystać z wielu zaawansowanych funkcji, takich jak zdalne konfigurowanie i przydzielanie zasobów, zarządzanie, przechodzenie zapory, współużytkowanie treści, a także komunikacja z komputerami stacjonarnymi oraz immersyjnymi środowiskami wideokonferencyjnymi, również w przypadku połączeń wielostronnych.

Dostępność

Oprogramowanie RealPresence Mobile 1.3 będzie można jeszcze w tym miesiącu pobrać bezpłatnie z serwisu Apple AppStore™ dla nowych urządzeń iPad®, iPad® 2 i iPhone 4S oraz z serwisu Google Play dla urządzeń HTC One S, HTC One X, HTC Jetstream, Motorola XOOM™, DROID XYBOARD firmy Motorola oraz Samsung Galaxy Tab™ 8.9 i 10.1. Wszystkie komponenty platformy Polycom RealPresence są dostępne u certyfikowanych partnerów handlowych firmy Polycom. Więcej informacji o rozwiązaniu RealPresence Mobile i platformie RealPresence można znaleźć na stronie polycom.com lub uzyskać telefonicznie pod numerem 1-800 POLYCOM.

1: Nielsen, “Media Leaders Discuss the Consumer Shift to Cross-Platform” blog, czerwiec 2012, zaczerpnięte z: http://blog.nielsen.com/nielsenwire/media_entertainment/media-leaders-discuss-the-consumer-shift-to-cross-platform.

2: Apple, Apple’s CEO Discusses Q4 2011 Results – Earnings Call Transcript, zaczerpnięte z: http://seekingalpha.com/article/300433-apple-s-ceo-discusses-q4-2011-results-earnings-call-transcript.

3: IDC, “Mobile Worker Population to Reach 1.3 Billion by 2015,” informacja prasowa, styczeń 2012.