PKP Informatyka w Raporcie Computerworld TOP 200

Pod koniec czerwca 2012 roku ukazała się kolejna edycja popularnego raportu dotyczącego polskiego rynku teleinformatycznego Computerworld TOP 200. Stanowi on najpełniejsze opracowanie na temat polskiego rynki IT. Składa się z szeregu kategorii opisujących sytuację rynkową w poszczególnych segmentach rynku IT. W dużej części tych kategorii znaczącą pozycję zajmuje PKP Informatyka.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt utrzymania 1 pozycji wśród firm kierujących swoje usługi dla sektora transportowo-logistycznego. Jest to ważne ze względu na ciągle zwiększającą się konkurencję w segmencie specjalizowanych usług IT ze strony polskich, jak i zagranicznych podmiotów.

Ponadto PKP Informatyka została sklasyfikowana na 3 pozycji wśród firm IT o największym spadku zatrudnienia oraz na 4 pozycji pod względem świadczenia w Polsce usług outsourcingu informatycznego.

Również w innych kategoriach PKP Informatyka znalazła się na znaczących pozycjach:

  • wśród największych producentów aplikacji mobilnych – miejsce 12,
  • wśród największych integratorów usług IT w Polsce – miejsce 14,
  • wśród największych producentów oprogramowania na zamówienie – miejsce 24,
  • wśród największych firm świadczących usługi projektowania i budowy sieci – miejsce 31.

W generalnej klasyfikacji „największych firm informatycznych działających w Polsce w 2011 roku” PKP Informatyka zajęła 67 miejsce na ponad 300 podmiotów ujętych w tym rankingu.

Marcin Trzaska, Prezes Zarządu Spółki PKP Informatyka komentując ten Raport powiedział: „Spodziewaliśmy się utrzymania naszej przewagi konkurencyjnej i zajęcia 1 miejsca wśród firm kierujących swoje usługi na rynek transportowy. Bardzo nam na tym zależało. Natomiast inne nasze pozycje w rankingach są dla nas miłym zaskoczeniem, ale jednocześnie potwierdzeniem, że została obrana właściwa droga rozwoju dla PKP Informatyka. Szczególnie cieszy zajęcie 3 miejsca wśród firm redukujących zatrudnienie w porównaniu ze wzrostem naszych przychodów, a przede wszystkim skokowym wzrostem zysku netto. Trochę szkoda, że nie przewidziano kategorii porównującej procentową zmianę wyniku finansowego. Według naszych obliczeń zajęlibyśmy w takim rankingu w Polsce wysokie 5 miejsce”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu