PKP Informatyka w Raporcie Computerworld TOP 200

By | 16/07/2012

Pod koniec czerwca 2012 roku ukazała się kolejna edycja popularnego raportu dotyczącego polskiego rynku teleinformatycznego Computerworld TOP 200. Stanowi on najpełniejsze opracowanie na temat polskiego rynki IT. Składa się z szeregu kategorii opisujących sytuację rynkową w poszczególnych segmentach rynku IT. W dużej części tych kategorii znaczącą pozycję zajmuje PKP Informatyka.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt utrzymania 1 pozycji wśród firm kierujących swoje usługi dla sektora transportowo-logistycznego. Jest to ważne ze względu na ciągle zwiększającą się konkurencję w segmencie specjalizowanych usług IT ze strony polskich, jak i zagranicznych podmiotów.

Ponadto PKP Informatyka została sklasyfikowana na 3 pozycji wśród firm IT o największym spadku zatrudnienia oraz na 4 pozycji pod względem świadczenia w Polsce usług outsourcingu informatycznego.

Również w innych kategoriach PKP Informatyka znalazła się na znaczących pozycjach:

  • wśród największych producentów aplikacji mobilnych – miejsce 12,
  • wśród największych integratorów usług IT w Polsce – miejsce 14,
  • wśród największych producentów oprogramowania na zamówienie – miejsce 24,
  • wśród największych firm świadczących usługi projektowania i budowy sieci – miejsce 31.

W generalnej klasyfikacji „największych firm informatycznych działających w Polsce w 2011 roku” PKP Informatyka zajęła 67 miejsce na ponad 300 podmiotów ujętych w tym rankingu.

Marcin Trzaska, Prezes Zarządu Spółki PKP Informatyka komentując ten Raport powiedział: „Spodziewaliśmy się utrzymania naszej przewagi konkurencyjnej i zajęcia 1 miejsca wśród firm kierujących swoje usługi na rynek transportowy. Bardzo nam na tym zależało. Natomiast inne nasze pozycje w rankingach są dla nas miłym zaskoczeniem, ale jednocześnie potwierdzeniem, że została obrana właściwa droga rozwoju dla PKP Informatyka. Szczególnie cieszy zajęcie 3 miejsca wśród firm redukujących zatrudnienie w porównaniu ze wzrostem naszych przychodów, a przede wszystkim skokowym wzrostem zysku netto. Trochę szkoda, że nie przewidziano kategorii porównującej procentową zmianę wyniku finansowego. Według naszych obliczeń zajęlibyśmy w takim rankingu w Polsce wysokie 5 miejsce”.