Garmin zūmo 350LM – stworzony przez motocyklistów dla motocyklistów

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu urządzeń bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje zūmo 350LM – najnowsze urządzenie przeznaczone dla motocyklistów.

Model ten wyróżnia się stylową i solidną obudową oraz dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, który zapewnia doskonałą czytelność nawet w silnym świetle słonecznym. Ponadto zūmo 350LM oferuje intuicyjny i prosty interfejs użytkownika oraz bezproblemowe sterowanie za pomocą dłoni w rękawicy. W komplecie z najnowszą nawigacją Garmin otrzymamy również uchwyt do montażu na kierownicy motoru oraz w samochodzie.

„Niezwykle przydatne funkcje, takie jak książka serwisowa, asystent pasa ruchu z opcją widoku kluczowych skrzyżowań czy opcja wyznaczania drogi powrotnej to tylko niektóre z argumentów przemawiających za wyborem nawigacji zūmo przez motocyklistów na całym świecie” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Największe atuty nawigacji Garmin to niewielka waga, aktualizowane na bieżąco mapy, dostęp do najważniejszych informacji drogowych, wsparcie dla technologii Bluetooth i zgodnych zestawów słuchawkowych wbudowanych w kaskach oraz przystosowanie do pracy w najtrudniejszych warunkach¹”.

Garmin zūmo 350LM to znacznie więcej niż zwykła nawigacja. Nowa funkcja książki serwisowej pozwala na szczegółowe śledzenie wszelkich napraw oraz wymiany poszczególnych części. W dzienniku można odnotować m.in. daty zmiany opon, olejów, świec, czyszczenia łańcucha oraz dowolnych innych czynności, co znacznie ułatwi serwisowanie i utrzymanie motocykla w jak najlepszym stanie.

Nieważne czy podróżujesz w dzień czy w nocy, zūmo 350LM to optymalne rozwiązanie dla motocyklisty. Model ten wyposażony jest w duży, dotykowy ekran odporny na zabrudzenia i promienie UV oraz zapewniający nawigację także w rękawicach. Informacje wyświetlane przez urządzenie są czytelne a intuicyjny interfejs umożliwia bezpieczną i prostą nawigację w trakcie jazdy. zūmo 350LM oferuje funkcję nawigacji głosowej z opcją czytania nazw ulic. Komendy głosowe, np. „skręć w prawo w drogę S17” są odtwarzane przez wbudowany głośnik lub przesyłane bezprzewodowo do kompatybilnych zewnętrznych lub wbudowanych w kask zestawów słuchawkowych Bluetooth.

Nawigacja zūmo 350LM jest w pełni kompatybilna z oprogramowaniem BaseCamp ułatwiającym planowanie podróży. Basecamp to darmowa aplikacja Garmin, która pozwala użytkownikom korzystającym z komputera Mac lub PC na przygotowanie planu trasy terenowej z uwzględnieniem wybranych punktów orientacyjnych a następnie przesłanie go bezpośrednio do zūmo. Dzięki funkcji Track Draw możliwe jest dokładne prześledzenie zaplanowanej trasy z uwzględnieniem różnic wysokości, co pozwala na określenie poziomu jej trudności. Po powrocie użytkownik, za pomocą Basecamp, ma możliwość udostępnienia znajomym informacji o przejechanej trasie. Więcej danych na temat funkcjonowania BaseCamp można znaleźć na stronie: www.garmin.com/zumo.

Nawigacja zūmo 350LM umożliwia prostą aktualizację oprogramowania² (dotyczy wersji przeznaczonych na rynek w Ameryce Północnej i w Europie), która obejmuje mapy, bieżące dane o drogach czy informacje o punktach użyteczności publicznej (POI), takich jak restauracje, bankomaty, stacje benzynowe, szpitale oraz wiele innych. Warto przy tym zaznaczyć, że szybkie i intuicyjne odnalezienie wybranego POI jest możliwe dzięki wykorzystaniu paska wyszukiwania. Poza tym użytkownik zūmo 350LM ma również dostęp do aktualnych informacji dotyczących ograniczeń prędkości, najbliższych zjazdów z autostrad oraz parkingów. Niezwykle przydatną dla motocyklistów funkcją jest TracBack, która umożliwia w dowolnej chwili wytycznie powrotnej trasy do punktu rozpoczęcia podróży.

Rozbudowany system asystenta pasa ruchu zūmo 350LM to gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu. W tym przypadku niewątpliwym udogodnieniem dla motocyklistów jest opcja widoku skrzyżowania z zaznaczonymi odpowiednimi pasami ruchu dla wybranej trasy. Kierujący pojazdem otrzymuje także informacje o najbliższych zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Nowy zūmo 350LM trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2012 w cenie $699.99 (sugerowana cena detaliczna). Nawigacja zūmo 350LM będzie dostępna w dwóch wersjach – na rynek północnoamerykański oraz europejski. Urządzenie zūmo 350LM to najnowszy produkt w ofercie Garmin – światowego lidera w segmencie przenośnych urządzeń do nawigacji dla samochodów i motocykli. Model ten wykorzystuje szereg innowacyjnych rozwiązań Garmin, które gwarantują bezpieczne i szybkie dotarcie do celu podróży przy optymalnym zużyciu paliwa. Ponadto systemy nawigacyjne Garmin wyróżniają się intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsem użytkownika, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno w trakcie dłuższych wyjazdów jak i codziennych podróży. Więcej informacji na temat produktów i usług Garmin można znaleźć na stronach:

http://www.garmin.com/us/products/ontheroad/,

www.garmin.blogs.com

http://twitter.com/garmin.

¹ Odporność na zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra przez 30 minut.

² W przypadku zakupu subskrypcji nüMaps Lifetime (sprzedawanej osobno lub w zestawie z nawigacją GPS), użytkownik zyskuje możliwość czterech aktualizacji w przeciągu roku – o ile takie aktualizacje będą udostępnione na stronie internetowej Garmin. Aktualizacje przeznaczone są wyłącznie dla jednego produktu Garmin przez cały okres jego użytkowania lub są zależne czasowo od danych udostępnianych przez firmy trzecie. Przez okres użytkowania rozumiemy czas w jakim (a) dane urządzenie spełnia wymagania techniczne (pamięć, wydajność procesora) do uruchomienia najnowszych map i (b) umożliwia poprawne działanie bez przeprowadzania większych napraw. Urządzenia, dla których nie pobrano uaktualnień przez 24 miesiące, będą automatycznie uznane za wycofane z użytku (okres użytkowania zostanie zakończony). Aktualizacje dla danego urządzenia, o ile nie jest to zaznaczone inaczej, będą dotyczyły wyłącznie oryginalnych map otrzymanych wraz z nawigacją. W sytuacji gdy objętość aktualizacji będzie przekraczała ilość wolnej pamięci urządzenia użytkownik będzie musiał (a) ograniczyć zasięg/region instalowanych map z aktualizacji lub (b) zakupić kartę pamięci microSD/SD (o ile dane urządzenie Garmin zapewnia odpowiednie wsparcie dla obsługi zewnętrznych pamięci), na którą następnie pobrane będą aktualizacje map. Jeśli użytkownik nie będzie mógł skorzystać z żadnej z wymienionych powyżej opcji aktualizacji (a) lub (b), Garmin może uznać, że okres użytkowania urządzenia wygasł – został zakończony. Garmin może wypowiedzieć subskrypcję nüMaps Lifetime w przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów umowy abonenckiej. Subskrypcja nüMaps Lifetime nie może być przeniesiona na inny produkt Garmin.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu