Zarobki – nowa zakładka o płacach w serwisie praca.wp.pl

Ile i w jakiej branży możemy zarobić? Jak różnią się płace na tym samym stanowisku w różnych regionach kraju? Odpowiedź na te pytania znaleźć można w nowym dziale tematycznym Zarobki serwisu Praca Wirtualnej Polski.

Informacje z działu Zarobki w serwisie praca.wp.pl umożliwiają weryfikację płac w konkretnych profesjach w zależności od regionu, branży czy sektora działalności. Zakładka zawiera dane dotyczące zarobków na ponad 230 stanowiskach w różnych zawodach.

Prezentowane w nowej sekcji informacje pochodzą z serwisu RaportPlacowy.pl, prowadzonego we współpracy z firmą konsultingową Advisory Group TEST Human Resources, twórcą cyklicznych Raportów Płacowych. Firma przeprowadza badania na podstawie informacji pochodzących bezpośrednio z działów personalnych pracodawców, dzięki czemu bazy danych nie zawierają błędów charakterystycznych np. dla sondaży.

Tworząc zakładkę Zarobki myśleliśmy zarówno o pracownikach, jak i pracodawcach. Dobrze jest orientować się, w jakich widełkach mieści się płaca na poszukiwanym przez nas stanowisku. Z punktu widzenia pracodawcy natomiast, warto wiedzieć, jakie jest krajowe minimum, które możemy zaproponować potencjalnemu pracownikowi – zaznacza Małgorzata Kaliszczak, Kierownik Zespołu Serwisów Lokalizacyjnych i Ogłoszeniowych w WP.PL.

W zakładce użytkownicy mogą anonimowo dodawać informacje o własnych pensjach, a także komentować wpisy innych.

W serwisie praca.wp.pl znajduje się obecnie 24 tysiące ofert pracy w kraju i za granicą. Można je wyszukiwać według branży, miasta lub form zatrudnienia. Brane są pod uwagę takie kryteria jak: umowa o pracę, umowa o dzieło, praktyki, praca zdalna, a także zatrudnienie na cały lub część etatu. Znaleźć tu można ponadto informacje dotyczące rekrutacji i prawa pracy, a także autorskie materiały prezentujące historie związane z życiem zawodowym Polaków. Dostępne są też adresy najważniejszych instytucji – urzędów i organizacji związanych z rynkiem pracy. Ważnym elementem serwisu jest Poradnik (np. jak założyć firmę w Wielkiej Brytanii). Relaksowi służy natomiast zakładka Po godzinach, zawierająca komiksy, dowcipy, gry.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu