Ruszyło badanie „Komunikacja SMS w Polsce 2012”

Platforma SerwerSMS.pl rozpoczęła ogólnopolskie badanie konsumenckie „Komunikacja SMS w Polsce 2012”. Celem badania jest poznanie opinii użytkowników Internetu na temat komunikacji mobilnej w tym m.in. kwestii komunikacji SMS pomiędzy mieszkańcami i instytucjami publicznymi, stosunku do SMS-ów Premium oraz marketingu mobilnego. Respondenci odnajdą w ankiecie również pytania o bezpieczeństwo mobilne w dobie smartfonów i aplikacji.

Badanie jest całkowicie anonimowe, a kwestionariusz może wypełnić każdy chętny.

Według naszej wiedzy w Polsce nigdy wcześniej nie było przeprowadzane tak przekrojowe badanie dotyczące SMS-ów i komunikacji mobilnej. Tymczasem jest to temat ważki, często poruszany w mediach i dyskutowany na przeróżnych forach. O zainteresowaniu tą dziedziną świadczy fakt, że po tygodniu od uruchomienia badania w Internecie zgromadziliśmy już ponad tysiąc odpowiedzi respondentów. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych sygnałów od instytucji zainteresowanych kompleksowym raportem na temat mobilności Polaków – mówi Artur Sadowski, Menadżer ds. Rozwoju w Platformie SerwerSMS.pl

Badanie ruszyło na początku lipca w Internecie pod adresem www.komunikacja-sms-w-polsce-2012.serwersms.pl i potrwa 2 miesiące.  Dystrybucja raportu z badania odbędzie się we wrześniu. Badanie wspiera kampania bannerowa na portalach internetowych związanych z branżą IT/TELCO oraz na stronach internetowych partnerów badania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu