Polacy w finale Imagine Cup 2012

10 lipca br. w Sydney odbyła się gala międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2012. Na podium znalazły się dwie polskie drużyny, które zostały wyróżnione za projekt umożliwiający osobom niewidomym „czytanie” na ekranie telefonu oraz za grę wspomagającą rehabilitację dzieci.

Imagine Cup jest konkursem organizowanym przez firmę Microsoft od 2003 roku, który zyskał rangę Mistrzostw Świata w zakresie nowych technologii. Podczas tych międzynarodowych zmagań, studenci z całego świata prezentują swoje innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Karol Stosik student Politechniki Gdańskiej i jego jednoosobowa drużyna The Stack zajęła drugie miejsce w kategorii Windows Phone Challenge za projekt ZZ Braille Reader. Za pomocą tej aplikacji niewidomy użytkownik smartphonu lub tabletu może odczytać tekstów z wykorzystaniem alfabetu Braille’a. Z kolei zespół Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajął trzecie miejsce w kategorii Kinect Fun Labs za projekt Reh the Dragon. Jest to specjalna gra adresowana do dzieci wymagających rehabilitacji, która wymaga wykonywania ćwiczeń niezbędnych do odzyskania sprawności fizycznej. W grę można zagrać poprzez konsolę do gier Xbox 360 i kontrolera Kinect opartego o technologie wykrywania ruchu.

Pierwsze miejsce w najważniejszej kategorii Projektowanie Oprogramowania (Software Design) i puchar Imagine Cup 2012 zdobył zespół Quad Squad z Ukrainy za rękawice, która dzięki zainstalowanym czujnikom odczytuje ruchy użytkownika i przekłada język migowy na mowę.

Nagrodę publiczności (People’s Choice Award) otrzymał hinduski zespół The D Labs za oprogramowanie do walki z dysleksją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu