Przejdź do treści

Designerska Arcystrefa Żywca na Męskim Graniu 2012

Już w najbliższą sobotę 14 lipca pierwszy koncert tegorocznej trasy Męskie Granie 2012! Na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser, pod przewodnictwem nowej dyrektor artystycznej Katarzyny Nosowskiej, wystąpią najwybitniejsi twórcy polskiej muzyki. Jedną z nowych atrakcji będzie również designerska Arcystrefa Żywca, dwupoziomowy obiekt chill out. Współautorem oraz głównym producentem całego projektu Męskie Granie jest od początku agencja LIVE.

Arcystrefa Żywca, miejsce relaksu, w którym czekać będzie zawsze zimne piwo, sklep z sygnowaną linią ubrań i akcesoriów Męskie Granie 2012 projektu Martyny Czerwińskiej, a także prezentacja historii marki Żywiec aż na 14 interaktywnych ekranów bezszwowych reagujących na ruch dłonią! Autorem koncepcji oraz głównym wykonawcą jest agencja LIVE. Do zaprojektowania strefy zaproszono utalentowanego projektanta Marka Mielnickiego, który sprawował również nadzór autorski. Designerską konstrukcję oparto na bazie siedmiu mobilnych kontenerów, które razem tworzą dwupoziomowy obiekt. Większość bocznych ścian jest uchylanych za pomocą siłowników hydraulicznych, a część jest w pełni przeszklona hartowanym szkłem. Na dachu znajduje się przestronny taras widokowy. Montaż Arcystrefy trwa około 10 godz., a demontaż o połowę krócej.

Od początku mieliśmy bardzo sprecyzowaną wizję tego jaki charakter i kształt chcemy nadać temu wyjątkowemu miejscu. Inspirację czerpaliśmy podpatrując podobne rozwiązania już stosowane w Europie, a następnie modyfikowaliśmy je według naszych potrzeb. Bardzo ważną kwestią była też funkcjonalność strefy, która musiała od początku spełniać nasze standardy, a przede wszystkim wysokie oczekiwania klienta. Arcystrefa, oprócz funkcji rozrywkowej, jest przecież też obiektem gastronomicznym – podsumowuje Marcin Stolarski, lider projektu Męskie Granie, Director of the Project Team LIVE.

Wnętrze Arcystefy jest przestronne, a do jego wykończenia użyto jasnych i trwałych materiałów wykończeniowych. W środku znajdziemy m.in. dwa specjalnie zaprojektowane bary serwujące zimne piwo, sklep wyposażony w nowoczesne meble, których blat jest gięty z pojedynczego arkusza płyty MDF, podświetlane stoliki oraz pufy z nadrukowanymi historycznymi etykietami Żywca.

Większość elementów wyposażenia wnętrza została projektowana specjalnie z myślą o Arcystrefie. Na starcie postawiliśmy sobie ambitny cel, aby nie godzić się na żadne kompromisy kosztem jakości. Spędzaliśmy na przykład całe dnie i noce w drukarniach oraz lakierniach, aby uzyskać idealne kolory elementów strefy, dokładnie takie, jak w projekcie, doprowadzając drukarzy do białej gorączki. Dzisiaj z satysfakcją stwierdzam, że cel ten w pełni osiągnęliśmy. To zasługa nie tylko najlepszych materiałów wykorzystanych do budowy strefy, ale także niezwykle utalentowanych i zaangażowanych w projekt ludzi. Cieszę się, że mogłem z nimi pracować – mówi Marek Mielnicki, autor projektu.

Arcystrefa Żywca w ramach tegorocznej trasy Męskie Granie 2012 odwiedzi także: Gdańsk (28.07), Poznań (04.08), Wrocław (11.08) oraz Żywiec (01.09). Wstęp do Arcystrefy Żywca będzie bezpłatny.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Wymiary zewnętrzne pojedynczego kontenera: dł.: 6,1 m x szer.; 2,4 m x wys.: 2,8 m
  • Bryła obiektu o wymiarach: 9,8 m x 12,1 m x 5,6 m
  • 14 interaktywnych ekranów bezszwowych (100 cm x 60 cm) reagujących na ruch dłonią
  • 3 tarasy zewnętrzne
  • 2 bary