4 mln sprzedanego Wiedźmina

Historyczny sukces CD Projekt RED. W ciągu 5 lat od debiutu serii, obie części Wiedźmina stworzone przez polskie studio sprzedały się na całym świecie w 4 mln egzemplarzy. To rekord polskiej branży gier wideo.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Fani gatunku doceniają wysoką jakość naszych produktów, ich dojrzałą, nieliniową fabułę oraz zapierającą dech w piersiach grafikę. To bezpośrednio przekłada się na sprzedaż.” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projekt RED.

Giełdowy producent cały czas pracuje intensywnie nad dalszym zwiększeniem sprzedaży. Wiedźmin 2, dostępny na komputery PC i konsolę Xbox 360, jesienią zadebiutuje także na komputerach Apple.

„Pierwsza część Wiedźmina na tę platformę sprzedaje się powyżej naszych oczekiwań. Liczymy, że nowszy tytuł przyciągnie jeszcze więcej fanów. Dobra sprzedaż pierwszego Wiedźmina kilka lat po premierze, pokazuje, że gry z gatunku RPG świetnie sprzedają się latami”– dodaje Adam Kiciński.

Giełdowa spółka ma także ambitne plany na przyszłość. W swojej strategii CD Projekt RED zakłada sprzedaż 10 mln własnych gier do końca 2015 r. W maju 2012 r. Spółka ogłosiła, że drugi zespół deweloperski prowadzi równoległe prace nad nowym projektem. Wspólnie z legendą gier RPG, Mikiem Pondsmithem, tworzy światowej klasy grę wideo opartą o świat Cyberpunk®. System, w oparciu o który powstanie nowa gra został przetłumaczony na 9 języków i sprzedaje się do dzisiaj nieprzerwanie od 1988 r., a liczba graczy jest szacowana na ponad 5 mln osób na całym świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu