Przejdź do treści

Menadżerowie z FIEGE na rzecz dzieci przewlekle chorych

W ramach projektu „Magiczny Las” młodzi menadżerowie z FIEGE wsparli ośrodek terapeutyczny dla dzieci przewlekle chorych w ośrodku Bator Tabor w Hatvan na Węgrzech. Dzięki naszej pomocy ponad 600 dzieci rocznie zapominając o dolegliwościach i chorobie, będzie mogło poprzez zabawę poznawać rośliny, zwierzęta oraz sekrety lasu.

FIEGE International Team (FIT) to odbywający się od pięciu lat międzynarodowy program dla menadżerów FIEGE. Młodzi menadżerowie w ciągu całego roku pracują nad projektem, którego celem jest wsparcie osób najbardziej potrzebujących. W 2012 roku w projekcie uczestniczyła grupa 10 pracowników FIEGE z Polski, Czech, Niemiec, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Polski oddział FIEGE reprezentowany był przez Żanetę Lechowską i Wojtka Wieczorka. Idea pomocy chorym dzieciom, została jednogłośnie przegłosowana przez uczestników FIT, a następnie otrzymała pozytywną aprobatę Zarządu FIEGE, który przyznał z fundacji FIEGE – Josef Fiege Foundation na rzecz projektu dotację.

Bator Tabor (www.batortabor.pl) istnieje od 2001 roku. Obóz powstał z myślą o dzieciach cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów i hemofilię. Dzieciom oraz ich rodzinom kompleks oferuje rekreacyjne programy terapeutyczne. W lecie organizowane są dla nich darmowe programy w ramach obozów dla chorych dzieci a wiosną i jesienią dzieci przyjeżdżają z całymi rodzinami na obozy weekendowe.

Efektem projektu FIEGE – ‘Magiczny Las’ było wybudowanie domku edukacyjnego oraz wyposażenie go w 8 gier przyrodniczo-logicznych, własnoręcznie wykonanych przez uczestników projektu. Wykorzystując zmysły węchu i dotyku dzieci będą mogły poprzez zabawę poznawać ciekawostki związane z przyrodą, roślinami i zwierzętami, które można spotkać w lesie. Pozostała część środków przeznaczona została na doposażenie ośrodka w potrzebne sprzęty.

„Największą nagrodą za zaangażowanie się w ten projekt była radość dzieci podczas inauguracji szlaku. Rodzice i dzieciaki przyjęły nasz projekt z ogromnym entuzjazmem” – powiedział Wojciech Wieczorek, uczestnik programu.

Edycja programu FIT 2011/2012 zakończyła się oddaniem domku z grami do dyspozycji uczestników obozu w czasie oficjalnej inauguracji w Hatvan na Węgrzech.