IMS S.A. i Radiowe Doradztwo Reklamowe Sp. z o.o. łączą siły

Internet Media Services S.A. (IMS) – lider polskiego rynku Marketingu Sensorycznego, podpisał umowę partnerską o współpracy z Radiowym Doradztwem Reklamowym Sp. z o.o, spółką zajmującą się planowaniem i sprzedażą kampanii reklamowych w stacjach radiowych i serwisach internetowych należących do Grupy Radiowej Agory oraz w sieci kin Helios. Zawarta umowa jest pierwszą tego typu umową na polskim rynku.

Kontrahenci podpisali umowę na świadczenie usług reklamy audio poszerzając tym samym ofertę produktową dla swoich Klientów. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, iż daje możliwość elastycznego planowania i zakupu pakietu, łączącego możliwość dotarcia z przekazem do słuchaczy stacji radiowych oraz Klientów galerii i sieci handlowych w jednej kampanii. Klienci Radiowego Doradztwa Reklamowego Sp. z o.o. będą mogli skorzystać z możliwości emisji swoich reklam już nie tylko za pośrednictwem stacji radiowych (Radio Złote Przeboje, Roxy FM, TOK FM), serwisów internetowych (tuba.fm, tuba.pl, tuba.tv) oraz sieci kin Helios, będących w portfolio tej firmy, ale również w miejscach codziennych zakupów. Kampanie będą realizowane w większości Galerii Handlowych i sieci m.in. takich jak Tesco, Carrefour, Real, Makro, Alma, Selgros, Piotr i Paweł.

– Jako lider na rynku marketingu sensorycznego wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom rynku i dajemy Klientom naszym i naszego Partnera możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców poprzez zwiększanie kanałów emisji reklamy. Obecny Klient Radiowego Doradztwa Reklamowego dotychczas kupując kampanię np. w Radio Złote Przeboje miał możliwość emisji reklamy w radio FM’owym i w jego serwisie internetowym, a od tej chwili będzie miał także możliwość kupienia reklamy we wszystkich Galeriach lub sieciach handlowych np. w promieniu 2 km od miejsca działania firmy. Tak skonstruowana oferta pozwala na dotarcie do szerszego grona odbiorców a co za tym idzie na zwiększenie wolumenu sprzedaży, bez konieczności zwiększania kosztów kreacji. Autorem tego projektu i jego prowadzącym jest Bartosz Burski, pełnomocnik Zarządu IMS – mówi Michał Kornacki, Prezes Zarządu IMS S.A.

Istotnym argumentem nawiązania współpracy pomiędzy firmami jest bardzo wysoka ilość kontaktów z reklamą audio oferowanych przez Internet Media Services oraz możliwość przedstawienia oferty handlowej Spółki za pośrednictwem zespołu specjalistów ds. planowania i zakupu mediów Radiowego Doradztwa Reklamowego działającego na terenie całego kraju. Dla IMS S.A. jest to sposób na znaczące zwiększenie przychodów generowanych z rynków lokalnych.

– Wspólna oferta jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed nami i naszymi Klientami rynek. Dziś firmy szukają skutecznych i tanich sposobów reklamy bezpośrednio stymulującej sprzedaż, a nasze kompetencje doskonale wpisują się w obecną ofertę Radiowego Doradztwa Reklamowego, odpowiadając na te oczekiwania – dodaje Michał Kornacki, Prezes Zarządu IMS S.A.

Dla Radiowego Doradztwa Reklamowego jest to również możliwość powiększenia zasięgu dotychczas sprzedawanych kampanii oraz zyskania przewagi nad konkurencją w poszczególnych miastach. Zasięg In-store Radio w obsługiwanych przez IMS sieciach i galeriach handlowych to ponad 200 milionów kontaktów z reklamą miesięcznie.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju Spółki, IMS S.A. stale zwiększa liczbę obsługiwanych obiektów. Jednocześnie stale poszukując innowacyjnych rozwiązań poszerzając tym samym ofertę dla swoich Klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu