Przejdź do treści

Czy południowo-wschodni Klaster IT nawiąże współpracę z koreańskim gigantem?

We ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie podkarpackich podmiotów informatycznych z przedstawicielami firmy Korea Telecom – jednego z największych na świecie koncernów świadczących usługi telekomunikacyjne. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy przy projektach inwestycyjnych w Polsce.

Gościem podkarpackich firm informatycznych był jeden z największych koreańskich i azjatyckich operatorów sieci szerokopasmowych i dostawców rozwiązań technologicznych. To pierwsze tak ważne wydarzenie w historii Klastra IT i firm w nim zrzeszonych. Spotkanie, które miało miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka przy ul. Rejtana w Rzeszowie to szansa nie tylko dla informatycznych liderów z podkarpacia ale i gospodarki całego regionu. Korea Telecom działa na rynku od 1981 roku. Zatrudnia ponad 35 tys. pracowników, a swoje biura ma na całym świecie między innymi w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Meksyku, Kolumbii, Japonii, Indonezji czy Algierii.

Koreański gigant w naszym kraju planuje zaangażować się w projekt Rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce Wschodniej. Jak powiedział Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT – Korea Telecom poszukuje partnerów do ewentualnych innych projektów inwestycyjnych w Polsce. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału naszych firm i omówienia potencjalnych obszarów współpracy. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości.

Przypomnijmy Klaster IT zrzesza 18 następujących firmy z branży teleinformatycznych: agencja kreatywna 4n, BIURO-MAT Sp. z o.o., BMM Sp. z o.o., COMMIT Polska Sp. z o.o., DIGIT-AL Andrzej Lesiak, Danmar Computers Sp. z o.o., ETOB-RES Sp. z o.o., Exacto Sp. z o.o., Fabryka e-biznesu Sp. z o.o., Ideo Sp. z o.o., LOGITO Sp. z o.o., Order of Code, P.H.U. Info-Service Mariusz Kozioł, Pixel PR, SHL Centrum Technologii, TOP S.A., VEGACOM SP.J., Virtual S.C. Idea jego działania polega na zwiększaniu możliwości rozwoju oraz generowaniu szans na osiąganie zakładanych rezultatów, a także promocji przedsiębiorstw ściśle związanych z gospodarką lokalną w skali kraju i świata.