CBRE pierwszą firmą nieruchomościową, która znalazła się w pierwszej piątce rankingu IAOP Global Outsourcing 100

CBRE ogłasza, że zajęła 4 miejsce wśród najlepszych na świecie dostawców usług outsourcingowych ze wszystkich sektorów, i jest najwyżej notowaną firmą nieruchomościową według corocznego rankingu Global Outsourcing 100, sporządzonego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Firm Outsourcingowych (IAOP – International Association of Outsourcing Professionals). CBRE jest pierwszą firmą z sektora nieruchomości, która dostała się do elitarnej piątki na liście IAOP. Firma poprawiła swoją pozycję w rankingu – w roku 2011 zajmowała 6 miejsce.

„Każdego dnia, na całym świecie, nasi profesjonaliści od usług outsourcingowych pracują, aby pomóc naszym Klientom zmaksymalizować wydajność ich nieruchomości oraz rozwijać i wprowadzać innowacyjne rozwiązania spełniające oczekiwania najemców.” – powiedział Brett White, Prezes CBRE. „Nasza silna i poprawiająca się z roku na rok pozycja w rankingu IAOP jest świadectwem sukcesu naszych pracowników w dostarczaniu doskonałej jakości usług naszym Klientom, oraz wyraźnego wyróżnienia CBRE na tle innych firm działających w sektorze nieruchomości komercyjnych.”

O wynikach Global Outsourcing 100 zadecydowało niezależne jury, które oceniało firmy na podstawie czterech kryteriów: wielkość i wzrost stawek, referencji od klientów, kompetencji oraz umiejętności zarządzania. Jury IAOP wysoko oceniło zwłaszcza referencje klientów CBRE, uzyskane nagrody i wyróżnienia, zarządzanie personelem oraz wiodące znaczenie firmy na rynku. Wcześniej w tym roku, IAOP oraz ISG (The Information Service Group) uhonorowało CBRE za jej osiągnięcia w dziedzinie odpowiedzialności korporacyjnej, wręczaną po raz pierwszy nagrodą IAOP/ISG Global Outsourcing Social Responsibility Award.

„CBRE uosabia doskonałość w outsourcingu”, powiedział Michael Corbett, Prezes Zarządu Doradztwa Strategicznego IAOP. „Od dawna outsourcing nie polega wyłącznie na cięciu kosztów. W dzisiejszym czasach oznacza on wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań dla klientów, wartości zrównoważonego budownictwa oraz stosowanie najnowszych technologii w partnerstwie pomiędzy organizacjami w sposób, jaki był niemożliwy do tej pory.”

Ranking IAOP dotyczy wszystkich dostawców usług outsourcingowych na świecie, ze wszystkich sektorów. Cała lista dostępna jest tutaj.

CBRE oferuje szeroki zakres usług na rynku nieruchomości komercyjnych na całym świecie. W 2011 roku firma przeprowadziła transakcje sprzedaży oraz wynajmu o łącznej wartości ponad 159 miliardów USD oraz zarządzała nieruchomościami o łącznej powierzchni ok. 300 milionów m kw. (w tym nieruchomości zarządzane przez firmy stowarzyszone). W pierwszym kwartale 2012 roku CBRE podpisała rekordową liczbę 58 długoterminowych kontraktów na usługi outsourcingowe.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu