Przejdź do treści

Airbus oferuje rozwiązanie Electronic Flight Bag na iPada

Airbus jako pierwszy producent samolotów zaoferuje swoje aplikacje obliczeniowe Electronic Flight Bag (EFB) dla pilotów w wersji dla iPada. Linie lotnicze niedługo będą mogły pobrać z App Store pierwsze aplikacje w ramach portfolio EFB „FlySmart with Airbus”.

Stawiając na innowacje, Airbus opracował rozwiązania EFB na iPada jako alternatywę dla urządzeń EFB, które działają na platformie PC. Co więcej, aby zintegrować swoje oprogramowanie EFB z systemem iOS, Airbus ściśle współpracował z ekspertami lotniczymi i technologicznym w fazie koncepcyjnej i rozwojowej. Za pomocą aplikacji „FlySmart with Airbus” dla iPada piloci będą mogli wykonywać obliczenia wydajnościowe oraz szukać informacji w podręcznikach lotniczych Airbusa na lekkim, przenośnym urządzeniu.

Didier Lux, wiceprezes Airbusa ds. Obsługi Klientów powiedział: „15 lat temu Airbus był pionierem wprowadzając aplikacje EFB w celu eliminacji papierowej dokumentacji w kokpicie” Dzisiaj idziemy o krok dalej: Poprzez przeniesienie zawartości EFB na najbardziej wszechstronne przenośne urządzenie cyfrowe, piloci będą mogli optymalizować lot samolotu z urządzenia w ręku, redukując tym samym koszt, ciężar i czas.

Nowe rozwiązanie dla iPada zostało przetestowane przez pilotów Airbusa w celu potwierdzenia jego zgodności ze standardami Airbus EFB. Ponadto Airbus zamówił już iPady dla swojego działu testów i szkoleń, który od tego momentu będzie standardowo używał aplikacji „FlySmart with Airbus” na iPadzie. Licencje na aplikacje EFB są dostępne wyłącznie dla klientów Airbusa.