Przejdź do treści

Fortuna rozpoczyna sprzedaż zdrapek w oddziałach czeskiej poczty

Fortuna Loterie a.s, należąca do Fortuna Entertainment Group NV, podpisała umowę z czeskim urzędem pocztowym (Česká pošta s.p.) w sprawie dystrybucji produktów loterii za pośrednictwem 3300 oddziałów pocztowych. Zgodnie z ustaleniami, od września 2012 roku Fortuna będzie oferowała bogatą ofertę zdrapek w urzędach pocztowych na terenie całych Czech.

„Umowa z czeskim urzędem pocztowym umożliwi nam dotarcie do większej liczby odbiorców, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, a – co za tym idzie – zwiększenie sprzedaży kuponów. Nasze kupony do tej pory były dostępne w salonach prasowych, na stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych. Od września dostępne będą również na czeskiej poczcie, która w naszej opinii jest doskonałym punktem sprzedaży dla naszych zdrapek” – powiedział Jiří Hosnedl, dyrektor generalny Fortuna Loterie.

W ciągu najbliższych tygodni Fortuna zorganizuje sieć dystrybucji zdrapek do wszystkich urzędów pocztowych w Czechach, a ich sprzedaż ruszy z początkiem września.

Fortuna uruchomiła sprzedaż zdrapek wiosną 2011 roku. Od tego czasu ukazały się one w ponad 10 edycjach, osiągając pod względem wolumenu zdrapek udział w rynku na poziomie 40–50%. Tym samym potwierdziła swój potencjał do dalszego rozwoju w tym segmencie. W krajach Europy Zachodniej zdrapki stanowią do 20% rynku loteryjnego, podczas gdy w Czechach udział tego segmentu w rynku loterii jest zaledwie jednostkowy, co stwarza dodatkowe możliwości wzrostu wartości sprzedaży.