Wizz Air zwiększa wygodę wsiadania na pokład

Wizz Air, największy nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej zapowiedziała dziś wprowadzenie na próbę nowej procedury obsługi bagażu podręcznego od 1 sierpnia 2012, aby zmniejszyć opóźnienia i zwiększyć wygodę klientów podczas wsiadania na pokład.

Próba, która od początku przyszłego miesiąca obejmie wszystkie loty z Londynu Luton do Katowic (i z powrotem) jest odpowiedzią na często zgłaszany przez pasażerów brak miejsca na pokładzie samolotów, co ogranicza wygodę i komfort wylotu, gdy na pokład wniesione zostaje za dużo bagażu podręcznego. Nadmiarowy bagaż, którego nie można przewieźć bezpiecznie w kabinie jest rutynowo przenoszony przez załogę, co często powoduje opóźnienia. Aby ograniczyć niewygodę pasażerów, szczególnie osób starszych lub podróżujących z małymi dziećmi, klientów zachęca się do podróżowania z mniejszym bagażem podręcznym.

Począwszy od 9 lipca pasażerowie rezerwujący miejsca na lotach objętych próbą od początku sierpnia mogą wnieść bezpłatnie mały bagaż podręczny lub zapłacić online 10 euro za wniesienie dużego bagażu podręcznego. Osoby, które zdecydują się zapłacić za duży bagaż podręczny skorzystają z wcześniejszego wejścia na pokład (zaraz po pasażerach Wizz Xpress) aby zapewnić miejsce dla wszystkich dużych bagaży podręcznych w schowku nad głową. Opcjonalna odprawa bagażu pozostanie dostępna dla wszystkich pasażerów. Celem nowej opłaty za duży bagaż podręczny jest zachęcenie pasażerów do podróżowania z jednym, małym bagażem podręcznym. Towary zakupione na lotnisku (stanowiące ważne źródło dochodu 78 lotnisk współpracujących z Wizz Air) będą w dalszym ciągu dopuszczane na pokład. Wizz Air jest zdania, że próba ta ograniczy kłopoty i opóźnienia, przyczyniając się do poprawy ogólnej jakości podróży. Jeżeli próba przebiegnie pomyślnie, nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego zostaną wprowadzone w całej sieci Wizz Air.

“Wizz Air jest pionierem w przywracaniu przyjaznej obsługi klienta niedrogim podróżom lotniczym: nasi pasażerowie chwalą pomocne i przyjazne załogi Wizz Air oraz produkty zaprojektowane dla rodzin, takie jak Wizz Xclusive Club. Wizz Air usprawni teraz najmniej lubiany etap podróży lotniczych – często stresujący i niewygodny proces wsiadania na pokład samolotu. Jesteśmy przekonani, że niska opłata online w wysokości €10 za duży bagaż podręczny zachęci większość pasażerów do zabrania ze sobą jednego małego bagażu podręcznego, który zmieści się pod fotelem. Uprzyjemni to wsiadanie do samolotu i zlikwiduje niewygodę związaną z zatłoczonymi przejściami, przepełnionymi lukami i wynikającymi z tego opóźnieniami z powodu przenoszenia nadmiarowego bagażu. Mniejszy ciężar w kabinie to także mniejsze zużycie paliwa, niższe koszty i lepsza ochrona środowiska. Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie z przyjemnością skorzystają z tych zalet w okresie próbnym na trasie Londyn-Katowice. Jeżeli próba przebiegnie pomyślnie, wprowadzimy opłatę za duży bagaż podręczny i korzyści wynikające z najlepszej w branży wygody wsiadania na wszystkie 244 trasy w 28 krajach,” powiedział Daniel de Carvalho, menedżer komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu