MakoLab SA zrealizował serwis dla łódzkiego portu lotniczego

MakoLab SA – spółka specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu m.in. dla koncernu Renault-Nissan – aktywnie wspiera działania łódzkich organizacji i przedsiębiorstw. Najnowszym projektem związanym z rozwojem i promocją miasta jest wykonanie serwisu www dla portu lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.

Na początku roku MakoLab przygotował serwis internetowy pozwalający śledzić prace przy budowie Dworca Łódź Fabryczna. Kolejną realizacją jest witryna www dla portu lotniczego im. Władysława Reymonta.

Celem realizacji było odświeżenie i unowocześnienie istniejącego serwisu łódzkiego lotniska. Firma MakoLab położyła duży nacisk na jego funkcjonalność i prostotę. Strona została zoptymalizowana pod kątem użyteczności i obecnie jest bardziej intuicyjna dla odwiedzających. Najważniejszym elementem jest mapa połączeń przygotowana w technologii Flash. Została ona zintegrowana z zewnętrznym systemem dostarczającym dane do tabeli lotów i pozwala na szybki wybór poszczególnych kierunków podróży. Co więcej, nowe grafiki oraz styl strony poprawiły atrakcyjność wizualną serwisu, a całość stała się spójna i bardziej przejrzysta.

„Nowy serwis łódzkiego lotniska jest kolejną realizacją MakoLab związaną z rozwojem Łodzi. Jego premiera została połączona z otwarciem nowego terminala oraz uruchomieniem kolejnych połączeń z naszego rodzinnego miasta. Efekt jest zasługą bardzo dobrej współpracy z pracownikami lotniska, którzy jasno precyzowali swoje oczekiwania i kompetentnie współpracowali z nami na wszystkich etapach realizacji. Wspólnie skupiliśmy się na funkcji komunikacyjnej serwisu, tak aby każdy użytkownik szybko i łatwo uzyskał aktualną i pełną informację. Nasi projektanci przygotowali szatę graficzną serwisu, która koresponduje z nowym logotypem portu lotniczego oraz minimalistyczną i awangardową identyfikacją wizualną Łodzi”– powiedział Wojciech Zieliński, prezes zarządu MakoLab SA.

Warto podkreślić, że opracowana przez MakoLab nowa odsłona serwisu łódzkiego lotniska została wykonana w technologii PHP z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Serwis oparty jest na autorskim systemie CMS easyOne. W ramach realizacji pracownicy Spółki przeprowadzili szkolenie dla osób odpowiedzialnych za umieszczanie aktualności na stronie.

Więcej informacji na www.airport.lodz.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu