Comarch przyjął na staż 320 studentów

Jubileuszowa, 10. edycja wakacyjnego stażu w Comarch rozpoczęta na początku lipca cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów kierunków informatycznych oraz pokrewnych. W czasie dwóch miesięcy rekrutacji do firmy wpłynęło ponad 1500 podań.

Na początku lipca w ramach wakacyjnego stażu w Comarch do firmy dołączyło ponad 320 studentów z najlepszych uczelni w Polsce. Płatny staż organizowany od 10 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród studentów kierunków informatycznych i pokrewnych.

– W tym roku zaoferowaliśmy stażystom 4 profile stażu: informatyczny, inżynier systemowy oraz embedded, jest też grupa studentów z kierunków ekonomicznych, których zadania zostały zdefiniowane wokół wsparcia procesu sprzedaży oraz konsultingu. Jak zawsze z przyjęciem stażystów do firmy związany jest szereg przygotowań. Każda osoba przyjęta na staż otrzymuje do dyspozycji nowy sprzęt komputerowy, w pełni wyposażone stanowisko pracy itp. – mówi Radosław Chłodowicz, koordynator programu stażowego w Comarch.

10. edycja stażu wiąże się nie tylko z największą do tej pory liczbą przygotowanych miejsc. W ciągu dwóch miesięcy rekrutacji do firmy napłynęła także rekordowa liczba podań. O 320 miejsc walczyło ponad 1500 kandydatów.

– Studenci między II a IV rokiem studiów po pozytywnym przejściu etapu preselekcji zostali zaproszeni na testy kwalifikacyjne badające wiedzę zdobytą w toku studiów. Na podstawie wyników testu powstała lista rankingowa, osoby z najlepszymi rezultatami zapraszaliśmy na staż w pierwszej kolejności. Myślę, że mamy do czynienia z bardzo zdolnymi ludźmi z kilkunastu najlepszych uczelni w Polsce – dodaje Radosław Chłodowicz.

Przed stażystami są teraz 3 miesiące pracy w zespołach pod okiem opiekuna nad przydzielonymi projektami informatycznymi. Pierwsze tygodnie poświęcone zostaną na wdrożenie stażystów w projekty oraz systemy i aplikacje, których na co dzień będą używać. Następnie świeżo nawiązane znajomości będą mieli okazję rozwinąć podczas planowanych imprez integracyjnych.

Każdego roku po zakończeniu stażu ok. 70% studentów decyduje się na kontynuację współpracy z firmą.

– Dla nas to bardzo dobra wiadomość. Mamy potwierdzenie, że wysiłek włożony w przygotowanie się na przyjęcie takiej liczby stażystów ma sens, a jako Comarch tworzymy interesujące miejsce pracy dla młodych i zdolnych osób – podsumowuje koordynator programu stażowego w Comarch.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu