Architekci inspirowani naturą – ruszył konkurs Projekt VISAGE

Rozpoczął się konkurs architektoniczny na projekt budynku z wykorzystaniem tynków i farb elewacyjnych z innowacyjnej linii Ceresit VISAGE. Pomysłodawcą projektu jest firma Henkel, której przedstawiciele zasiądą również w jury konkursu.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody pieniężne w każdej z czterech kategorii konkursowych oraz główne Grand Prix dla zwycięzcy.

Ceresit VISAGE to inspirowana naturą linia eleganckich tynków i farb do elewacji. Produkty z tej grupy podzielono na trzy kategorie bezpośrednio nawiązujące do naturalnych surowców: drewna, kamienia oraz metalu. Każda z nich oferuje szeroki wybór kolorów i faktur, pozwalających na realizację indywidualnych pomysłów.

Obchodzony 1 lipca na całym świecie Dzień Architektury zainspirował Henkel Polska do zorganizowania konkursu „Projekt VISAGE”. Architekci i projektanci będą mieli okazję wykazać się kreatywnością oraz nietypowym podejściem do projektu i nadesłać prace w kilku kategoriach tematycznych. Organizatorzy przewidzieli ich aż cztery: domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty zabytkowe. Spośród autorów wyróżnionych prac zostanie wyłoniony zwycięzca Grand Prix.

„Produkty z grupy Ceresit VISAGE to idealna propozycja dla ludzi ceniących sobie wygląd domu inspirowany naturalnymi materiałami. W przeciwieństwie do prawdziwego kamienia czy drewna, proces kładzenia tynków jest znacznie mniej czasochłonny, a efekt przy odpowiednim wykorzystaniu surowca może zaskoczyć wszystkich. Liczymy, że produkt docenią architekci, których praca wymaga artystycznego zacięcia oraz indywidualnego, elastycznego podejścia do każdego zlecenia” – zauważa Łukasz Woronowicz z Henkel Polska.

Projekty do konkursu mogą nadsyłać studenci oraz architekci i projektanci, którzy nie ukończyli 45. roku życia. Organizatorzy liczą na świeże spojrzenie oraz odważne pomysły młodych projektantów, jak również na profesjonalizm i doświadczenie ich starszych kolegów.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na uroczystej gali w Pałacu Zamojskich, po obradach jury, które ogłosi laureatów. Łączna pula nagród wynosi 22 tys. zł. Na kwotę 10 tys. zł może liczyć autor najlepszego projektu, natomiast po 3 tys. zł przewidziano dla architektów wyróżnionych w każdej z kategorii konkursowych. Projekty można nadsyłać do 10 grudnia 2012 roku.

Szczegółowe informację dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie projektvisage.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu