Wersja beta Lokalo.pl już w sieci

Grupa Allegro wprowadza na polski rynek nowy serwis noclegowy Lokalo.pl, dostępny obecnie w wersji beta. Dedykowany jest on przede wszystkim krótkoterminowym wynajmom mieszkań lub pokoi przez osoby prywatne.

Już za tydzień dostępna będzie funkcja dokonania rezerwacji oraz opłaty za pobyt w wybranym miejscu. Lokalo.pl będzie poszerzać też ofertę noclegów, specjalizując się w ofertach krajowych. Jednocześnie jednak nie wyklucza możliwości pojawienia się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, podobnie jak w przypadku innych serwisów Grupy.

Radosław Dobrołęcki, dyrektor serwisu: „Stworzenie serwisu Lokalo.pl to efekt coraz wyraźniej kształtującego się trendu w poszukiwaniu ciekawej i wyjątkowej oferty noclegowej w kraju. Na naszym rynku brakuje obecnie serwisu rezerwacyjnego, który skupiałby szeroki wybór ofert prywatnych z Polski, mimo, że  w Europie znane są serwisy oparte na podobnym modelu biznesowym. Bezpieczny system rezerwacji i płatności online będą  odróżniać nas od innych, obecnych w sieci serwisów z ogłoszeniami turystycznymi i mieszkaniowymi. Korzystamy tutaj z doświadczenia Grupy Allegro i powiązanej z nią spółki Pay U. Z kolei Program Ochrony Kupujących, znany użytkownikom serwisu Allegro.pl, będzie umożliwiał szybką reklamację usługi.”Polski rynek wynajmu krótkoterminowego online zapowiada się obiecująco. Z przeprowadzonych przez Grupę Allegro badań internautów w grudniu 2011 wynika, że 66% badanych deklaruje dokonywanie rezerwacji przez internet, a 54% dokonuje płatności za nocleg za pośrednictwem internetu. Badani uzasadniają to oszczędnością czasu i wygodą. Dla 59% internautów możliwość sprawdzenia wolnych terminów online uczyniłoby typowe turystyczne serwisy ogłoszeniowe bardziej atrakcyjnymi. Natomiast możliwość rezerwacji online zwiększa atrakcyjność serwisów dla 46% respondentów badania.

Badanie wykazało, iż blisko 1/3 internautów szukała atrakcji turystycznych w miejscu, do którego się wybierała, a 55 % badanych wyjeżdża, alby oderwać się od obowiązków i codzienności. 60% respondentów zadeklarowało, że w 2011 roku nocowało w kwaterach prywatnych lub pensjonatach, a ponad połowa badanych wybrała wyjazdy weekendowe (1 – 3 noce), 86% wskazało Polskę za cel swojej podróży.

W serwisie Lokalo.pl oprócz mieszkań i pokoi będzie można też znaleźć hostele, apartamenty czy ciekawe oferty agroturystyczne. Serwis będzie zrzeszał użytkowników, którzy szukają lokum bądź mogą je udostępnić. Każdy może w łatwy i szybki sposób wybrać preferowane miejsce oraz datę wyjazdu oraz skontaktować się z właścicielem w celu uzgodnienia szczegółów. Oferty znajdujące się w serwisie, jak również sami użytkownicy, będą podlegać systemowi ocen i rekomendacji. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić wiarygodność wynajmującego dzięki opiniom innych użytkowników. Dla twórców serwisu ważna jest też efektowna prezentacja ofert. Wynajmujący w największych miastach Polski będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej sesji fotograficznej, by móc lepiej zaprezentować swoje mieszkanie i zwiększyć szanse na znalezienie gości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu