Przejdź do treści

Wakacyjne zakupy w Merlin.pl – szybsza dostawa i 6% rabatu

Wyjazd na urlop to dla większości Polaków wyjątkowo stresujący okres. Nagle okazuje się, że trzeba kupić kilka niezbędnych rzeczy przydatnych w podróży: odzież turystyczną, maskę do pływania, rower dla dziecka, przydałaby się też książka, płyta lub audiobook. Najwygodniej i najszybciej byłoby zrobić zakupy w Internecie, ale czy w sezonie urlopowym przesyłka dotrze do nas na czas? Merlin.pl przekonuje, że tak i zachęca klientów do skorzystania z systemu płatności PayByNet, dzięki któremu towar może być wysłany błyskawicznie i dodatkowo z 6% rabatem.

Ponad połowa polskich internautów dokonuje zakupów przez Internet. Jednak w sezonie urlopowym wiele osób obawia się, że upatrzony i zamówiony w sieci towar nie dotrze na czas. Nie bez powodu.

– Jeśli zrealizujemy tradycyjny przelew bankowy za zakupy, np. w piątek, to pieniądze wpłyną na konto sklepu internetowego dopiero w poniedziałek. Dzieje się tak, ponieważ większość transakcji w Internecie obsługują pośrednicy. Pieniądze trafiają więc najpierw na ich konto, a dopiero w następnej kolejności na konto e-sklepu. To w praktyce może oznaczać, że zamówiony towar zostanie dostarczony do nas po kilku dniach, ponieważ sklep wysyła towar dopiero wtedy, gdy otrzyma za niego pieniądze – wyjaśnia Artur Wojtczuk, dyrektor linii biznesowej płatności internetowe w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A., która jest operatorem systemu PayByNet.

Na szczęście ten problem można ominąć dzięki realizacji bezpośrednich przelewów. Merlin.pl jest jednym z pierwszych sklepów internetowych, który wspólnie z KIR S.A. wprowadził taką możliwość.

– Obserwujemy znaczny przyrost liczby Klientów, którzy wybierają płatności elektroniczne. Poziom zaufania i świadomości wśród Polaków wzrasta i coraz chętniej korzystają oni z bezgotówkowych transakcji, doceniając wygodę i bezpieczeństwo takich rozwiązań. Dlatego też dbamy o to, by zapewniać naszym Klientom wszystkie dostępne na rynku formy płatności – mówi Anna Bogdańska, Prezes Zarządu Merlin.pl. – PayByNet zapewnia szybką i sprawną obsługę zamówień i jak wszystkie płatności elektroniczne przyciąga wiernych Klientów, dokonujących przemyślane zakupy. Ponadto KIR S.A.  obsługuje coraz większą liczbę banków, dlatego też ta współpraca naturalnie wpisuje się w naszą strategię – dodaje.

Po wybraniu PayByNet jako formy realizacji płatności, klient zostaje automatycznie przekierowany do serwisu transakcyjnego swojego banku, gdzie po zalogowaniu wszystkie niezbędne dane odbiorcy są już uzupełnione i wystarczy zaakceptować wykonanie przelewu. KIR S.A. przesyła do e-sklepu informację o tym, że klient zlecił przelew i do czasu otrzymania przez sklep pieniędzy, bierze na siebie rolę gwaranta płatności. W praktyce cały proces realizacji płatności przebiega w czasie rzeczywistym, co znacznie przyśpiesza dystrybucję towaru.

W okresie wakacyjnym KIR S.A. i Merlin.pl przygotowali dla klientów specjalną promocję. Dokonując zakupów za pośrednictwem systemu PayByNet, otrzymają oni 6% zniżki. Promocja obowiązuje do wyczerpania puli rabatowej. Nie obejmuje produktów z działu elektronika.

PayByNet jest obecnie dostępny dla klientów Citi Handlowy, Nordea Bank Polska SA., Bank Millennium SA, Alior Bank oraz wybranych banków z Grupy BPS i SGB.