Oferta iAlbatros ponownie najlepsza – drugi wygrany przetarg hotelowy w tym tygodniu

SMT Software S.A. w konsorcjum ze swoją spółką zależną iAlbatros S.A. wygrała swój pierwszy przetarg hotelowy na rynku polskim wart 2,74 mln PLN na 2-letnią obsługę rezerwacji hotelowych w Instytucie Adama Mickiewicza.

Przetarg został ogłoszony przez Instytut Adama Mickiewicza z siedzibą w Warszawie – narodową instytucją kultury, której zadaniem jest promocja polskiej kultury na świecie i aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Oferta SMT Software i iAlbatros została wybrana zyskując najwyższą ocenę w kategorii cena, dotyczącej ogólnego kosztu zakupów hotelowych.

Projekt dotyczy agencyjnej obsługi rezerwacji hotelowych na bazie dedykowanego telefonicznego Centrum Obsługi Podróżujących iAlbatros. Kontrakt zostanie podpisany na 2 lata, a jego szacowana wartość wynosi 2 740 000 PLN. Planowane jest dokonanie ok. 5000 rezerwacji i zakupów miejsc hotelowych, w tym rezerwacji pojedynczych oraz grupowych. Spółka iAlbatros będzie odpowiadała za zapewnienie pracownikom Instytutu Adama Mickiewicza zakwaterowania w hotelach w Polsce oraz na całym świecie, w szczególności w krajach należących do Unii Europejskiej, a także w Turcji, Rosji, Chinach, Japonii, Korei Południowej oraz w USA.

To już drugi przetarg hotelowy w tym tygodniu, w którym oferta iAlbatros okazała się najlepsza. Ostatnio spółka informowała o wygraniu przetargu we Francji na 3–letnią obsługę instytucji naukowej CNRS za 15 mln Euro, czyli ok 62 mln PLN. W marcu tego roku iAlbatros również w drodze przetargu publicznego podpisała umowę z francuską firmą INRA zajmującą się badaniami naukowymi w obszarze rolniczym o szacowanej wartości 2 mln Euro rocznie.

Polska spółka iAlbatros powstała w listopadzie 2010 roku, a jej bliźniacza siostra we Francji w marcu 2011 roku. „Swoją działalność operacyjną iAlbatros rozpoczął tak naprawdę dopiero w roku 2012, wcześniej pracując nad stworzeniem innowacyjnego oprogramowania oraz zbudowaniem struktur 3-języcznego Centrum Obsługi Podróżujących.” – powiedział Szymon Pura, Członek Zarządu SMT Software S.A. oraz iAlbatros S.A. – „Wygrywanie milionowych przetargów przez tak młodą spółkę jest ogromnym sukcesem w branży Business Travel i świadczy o najwyższej jakości oferowanych przez nią rozwiązań.”

Przedmiotem działalności spółki iAlbatros S.A. jest świadczenie usług rezerwacji hotelowych dla klienta biznesowego oraz optymalizacja procesów zakupowych w obszarze business travel. iAlbatros to innowacyjny system rezerwacji hotelowych oferujący dostęp do bazy ponad 200 000 hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi w korporacji, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji pracowniczych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu