Zmiany w zarządach MURATOR SA i TIME SA

4 lipca nastąpiły zmiany w zarządach wydawnictwa MURATOR SA oraz Grupy Radiowej TIME SA. Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym obu spółek została Renata Krzewska, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny MURATORA. Nowym członkiem zarządu wydawnictwa MURATOR SA został Marek Białek.

Renata Krzewska zastąpiła na stanowisku prezesa zarządu wydawnictwa MURATOR SA i prezesa zarządu Grupy Radiowej TIME SA Agnieszkę Anielską, która rozstaje się ze spółkami.

– „Moja misja w Muratorze i Grupie Radiowej Time się skończyła. Dziękuję panu Zbigniewowi Benbenkowi i ekipie zarządzającej za te wspólne lata. Wierzę, że nasze drogi zawodowe jeszcze się przetną, a tymczasem życzę Muratorowi i Time’owi coraz więcej reklam i coraz więcej wiernych słuchaczy, czytelników i widzów” – mówi Agnieszka Anielska.

Zbigniew Benbenek, prezes rad nadzorczych MURATOR SA i TIME SA oraz największy akcjonariusz ZPR SA, komentuje:

– „Dziękuję bardzo Agnieszce Anielskiej za tych prawie 9 lat wspólnej pracy. Wiele wspólnie zdziałaliśmy. Szczególnie wspominam wyciągnięcie z opresji 'Super Expressu’. W ciągu ostatnich lat firma znacznie się rozwinęła – rozszerzyliśmy działalność na Ukrainę, kupiliśmy lub otworzyliśmy wiele stacji radiowych, rozpoczęliśmy działalność telewizyjną, znacząco wzrosły nasze aktywa internetowe. Bardzo za to dziękuję i życzę Agnieszce Anielskiej wielu sukcesów w jej kolejnych projektach. Jestem pewien, że Renata Krzewska, doskonale znająca naszą grupę, na stanowisku prezesa obu firm sprosta nowym, postawionym jej wyzwaniom”.

Renata Krzewska, prezes zarządu i dyrektor generalny MURATOR SA i TIME SA, mówi:

– „Mamy zbudowaną bardzo silną grupę medialną. Jako jedyni w Polsce mamy w portfolio prasę codzienną, bardzo silny Internet, stacje radiowe i telewizję. Dostałam od akcjonariuszy spółki cel, aby przede wszystkim skupić się na wprowadzeniu bardzo efektywnej współpracy miedzy mediami, abyśmy stali się prawdziwą fabryką contentu”.

Ponadto do zarządu MURATORA powołany został Marek Białek. Przejmuje on obowiązki Konrada Łaskiego, będąc jednocześnie nadal dyrektorem biura reklamy wydawnictwa. Konrad Łaski pozostaje wiceprezesem zarządu w spółkach TIME i IDMnet, a także nadal będzie pełnić obowiązki dyrektora handlowego w Grupie Radiowej TIME i odpowiadać za sprzedaż korporacyjną oraz działania agencyjne w grupie ZPR. Ponadto ma za zadanie rozwinąć swoją odpowiedzialność w kierunku sprzedaży reklam w kanałach telewizyjnych Polo TV i Eska TV, gdzie wkrótce zostanie powołany na członka zarządu.

Skład zarządu spółki MURATOR SA wygląda następująco: prezes zarządu i dyrektor generalny – Renata Krzewska, wiceprezesi: Ewa P. Porębska, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Małgorzata Golińska, Ewa Lampart, Marek Białek.

Do zarządu Grupy Radiowej TIME SA wchodzą: prezes zarządu i dyrektor generalny – Renata Krzewska, wiceprezesi: Leszek Kozioł, Konrad Łaski, Bogusław Potoniec, Tomasz Szakiel, Katarzyna Białek, Piotr Cichocki.

Renata Krzewska związana jest z Muratorem od 1994 roku. Początkowo nadzorowała projekt powstawania wydawnictw informacyjnych w sektorze pism o tematyce budowlanej. W latach 1997-2001 pełniła funkcję zastępcy dyrektora handlowego. Od 2001 roku była dyrektorem zarządzającym w kluczowym dla Muratora obszarze produktów z dziedziny budownictwa i architektury. Od 2010  pełni funkcję dyrektora generalnego spółki MURATOR SA. Ponadto wchodzi w skład zarządu spółki Murator EXPO, rady nadzorczej spółek WM Murator Projekt oraz Lemon Records. Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Uzyskała tytuł MBA w programie prowadzonym przez Politechnikę Warszawską wspólnie z paryską HEC School of Management, London Business School, Norwegian School of Economics and Business Administration.

Marek Białek rozpoczął pracę w Muratorze w 2006 roku, obejmując stanowisko dyrektora biura reklamy wydawnictwa. Od 2010 roku łączy te obowiązki z funkcją prezesa zarządu w spółce Media Express. W latach 2002 – 2006 był dyrektorem działu rozwoju sprzedaży w Domu Prasy Regionalnej Mediatak. Absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Konrad Łaski związany jest z Grupą ZPR od 2009 roku. Karierę zawodową rozpoczął w CR Media Consulting. Z firmą rozstał się w 2002 roku jako zastępca dyrektora sprzedaży. W latach 2002-2009 był dyrektorem sprzedaży krajowej w Grupie Radiowej Agora SA. Ukończył SGH, na kierunku Finanse i Bankowość.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu