Wielki błękit – oddech, przestrzeń, relaks. Wnętrza w tonacjach niebieskich

Tagi:

Niebieski to jeden z najpiękniejszych odcieni natury. Jego urok szczególnie doceniamy latem – kojarzy się z niebem i morzem, przynosi wrażenie spokoju, swobody, świeżości. Z obawy przed nadaniem wnętrzom nazbyt chłodnego charakteru, rzadko wprowadzamy go jednak do naszych mieszkań. Niesłusznie – odpowiednio dobrany, pozwoli bowiem wykreować piękne aranżacje. Inspiracje Tikkurila ułatwią stworzenie idealnie zgranych kompozycji kolorystycznych, w których główną rolę odegra barwa niebieska.

Niebieski jest kolorem uniwersalnym i neutralnym – dobrze współgra z innymi tonacjami i pasuje do wnętrz o bardzo różnej stylistyce. Dzięki bogactwu odcieni i odpowiednim barwom uzupełniającym, pozwala tworzyć zarówno aranżacje w stylu retro, jak i modernistyczne. Kolor niebieski niesie harmonię, odprężenie i wyciszenie. Jego wielką zaletą jest również fakt, iż pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni.

Ogromny wybór niebieskich odcieni z palety barw Tikkurila Optiva, inspiruje do kreowania pięknych aranżacji. Tonacje błękitu, granatu czy kobaltu doskonale sprawdzą się we wszystkich rodzajach pomieszczeń – nadadzą wyjątkowy styl jadalni, sypialni, kuchni czy pokojowi dziecięcemu.

Oryginalnie zaadaptowane poddasze, dzięki błękitowi emanuje spokojem. Kolor nieba w połączeniu z „oknem na świat” otwiera nową, szeroką perspektywę dając mieszkańcom poczucie przestrzeni, oddechu i wolności. Ponieważ ożywiająca czerwień mebli zachęca jednak do działania, tak zaaranżowane pomieszczenie to nie tylko miejsce, w którym znaleźć można wytchnienie ale i doskonała pracownia twórcza.

Połączenie kilku zróżnicowanych odcieni niebieskiego tworzy doskonale zgraną kompozycję. By nie zakłócać tej harmonii barw, aranżację uzupełniono tylko białymi meblami i dodatkami o prostej formie. Choć kolorystyczną dominantą jest tu chłodny niebieski, wnętrze ma ciepły charakter.

Głęboki odcień niebieskiego jest idealną propozycją do aranżacji sypialni w nowoczesnym stylu. Taki kolor ścian uspokaja i wycisza, pomaga znaleźć wytchnienie i nabrać dystansu do codziennych spraw. Pamiętajmy, iż tak nasycone, intensywne barwy nie są polecane do małych pomieszczeń – głębia koloru może bowiem dodatkowo je „przytłoczyć”.

Pastelowy błękit idealnie łączy się z subtelnym różem. Łagodność barw tworzy niebanalny klimat kuchni, przywodzący na myśl atmosferę urokliwej kawiarenki. Nowoczesne meble i pomysłowa ścienna aplikacja dodają aranżacji dizajnerskiego smaku. Poranna kawa w takiej kuchni to świetny początek dnia!

Nazwa produktu

Optiva

Super Matt [3]

Optiva

 Matt [5]

Optiva

Satin Matt [7]

Optiva

Semi Matt [20]

Stopień połysku

pełny mat

mat

mat satynowy

półmat

Kolorystyka

biały + barwy z kart Tikkurila, NCS, RAL

  Wydajność

  do 16 m2z1 litra przy jednokrotnym malowaniu

Opakowanie

0,9 l;2,7 l;9 l

0,9 l;2,7 l;9 l;18 l

0,9 l;2,7 l;9 l

0,9 l;2,7 l;9 l

Cena

46,95 zł /0,9 l(baza A)

38,32 zł /0,9 l

(baza A)

47,57 zł /0,9 l

(baza A)

47,57 zł /0,9 l

(baza A)

Czas schnięcia

ok. 2-3 h

ok. 2 h

ok. 2-3 h

Gdzie kupić?

http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/gdzie_kupic/?cid=distributors&hid=1.1.7

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu