Przejdź do treści

Ruszył portal edukacyjny o e-płatnościach

Jak uniknąć formularzy rejestracyjnych w e-sklepach? Na czym polegają szybkie przelewy online? Co zrobić, gdy czas realizacji transakcji się przedłuża? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można już znaleźć na www.edu.payu.pl – nowym portalu edukacyjnym o płatnościach internetowych.

Celem serwisu www.edu.payu.pl, uruchomionego przez PayU, jest dostarczenie wiedzy z zakresu e-płatności. Na portalu będą pojawiać się informacje o najnowszych i najbezpieczniejszych sposobach płatności oraz o nowościach ze świata e-commerce. Wszystkie materiały zostały zaprezentowane w nowoczesnej i przejrzystej szacie graficznej.

– Platforma edukacyjna poruszająca tematykę płatności internetowych jest odpowiedzią na coraz szybszy rozwój rynku e-commerce i znaczący wzrost transakcji dokonywanych online – mówi Magdalena Gołębiewska, Dyrektor Marketingu PayU SA. – Zależy nam na tym, aby użytkownicy wiedzieli w jaki sposób realizowana jest ich płatność. Na platformie będziemy pokazywać jak płacić szybko i wygodnie, ale także w jaki sposób wybierać najbezpieczniejsze rozwiązania – dodaje.

Pozycja lidera na rynku w Polsce zobowiązuje PayU do aktywnego udziału w edukowaniu użytkowników i przybliżaniu im tematyki płatności internetowych. Na portalu edu.payu.pl będzie można skorzystać z wielu form edukacyjnych: szkoleń online i offline, raportów, analiz, materiałów video czy quizów. Aby ułatwić internautom dotarcie do interesujących ich wiadomości, strona została podzielona na trzy sekcje tematyczne: kupuję w sieci, sprzedaję w sieci, dla mediów.

Twórcy platformy zamierzają zgromadzić wokół portalu społeczność praktyków oraz ekspertów od e-płatności. Ma to być miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń na temat różnych form i możliwości płacenia za zakupy w sieci. W tej chwili działania redakcyjne wspierają już: e-Commerce.edu.pl, Bankier.pl, Allegro.pl, iStore.pl. Portal jest także uzupełnieniem Akademii Allegro – projektu, w ramach którego organizowane są szkolenia z zakresu e-commerce.