Przejdź do treści

„Ciuch w Ruch” – AB S.A wspiera Fundację Anny Dymnej

AB, największy dystrybutor IT i CE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zdecydowała się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Ciuch w Ruch”, która ma na celu m.in. wsparcie podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.

Program „Ciuch w Ruch” to całoroczna akcja recyklingowa, mająca na celu zbiórkę używanej odzieży i ponowne wykorzystywanie materiału, z którego została wykonana. Efektem akcji ma być ograniczenie zużycia surowców naturalnych. Część zdobytych w ten sposób zysków, firma 3R Recycling Solutions przeznaczy na rzecz Podopiecznych Fundacji „Mimo wszystko”.

Od lat propagujemy postawy prospołeczne wśród naszych pracowników. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać potrzebującym oraz dbać o środowisko, które nas otacza – podkreśla Agata Szczasny, odpowiedzialna za projekty CSRowe w spółce AB. To co dla nas ważne, to wspólny cel, który nie tylko edukuje, ale również mobilizuje nas do działania oraz integruje firmę z lokalną społecznością – dodaje Agata Szczasny.

W ramach propagowania postaw ekologicznych wśród pracowników firmy oraz wrocławskiej społeczności, na terenie firmy AB S.A stanął specjalny, ekologiczny pojemnik, wykonany w całości z papieru pochodzącego z recyklingu,  w którym będzie można umieszczać używaną odzież, a także inne tekstylia.

To nie pierwsza inicjatywa pracowników firmy AB. Co roku w okresie świątecznym organizują oni akcję TB Paka dla Dzieciaka, która jest ich autorskim programem. Akcja ma na celu pomoc najuboższym rodzinom i wychowankom lokalnych domów dziecka i hospicjum, poprzez zakup najpotrzebniejszych produktów codziennego użytku.

Bardzo nas cieszy, że w akcję angażuje się coraz więcej firm, w tym firma AB. Mamy nadzieję, że jej udział przyczyni się do promowania proekologicznej postawy w naszym społeczeństwie. Każda taka inicjatywa przybliża nas do modelu, w którym wszyscy potrzebujący będą mogli liczyć na pomoc. To bardzo ważne dla naszej organizacji – mówi Michał Serwiński, który koordynuje projekt z ramienia Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” powstała w 2003 roku i od tamtej pory wspiera na co dzień blisko 400 osób niepełnosprawnych i ciężko chorych w całej Polsce.