Przejdź do treści

Chopin Vodka najlepszą wódką na świecie

Los Angeles International Wine & Spirits Competition to wyjątkowa okazja do poznania najlepszych alkoholi z całego świata. Organizowany od 73 lat konkurs cieszy się opinią jednego z najbardziej znaczących i prestiżowych.

Niezależni sędziowie, podczas tzw. ślepego testu oceniają wyroby spirytusowe ze wszystkich kontynentów, aby wyłonić te o doskonałej jakości i niepowtarzalnych walorach smakowych. Dziesiątki producentów i setki alkoholi walczą o miano najlepszego trunku i złoty medal w kilku kategoriach.

Powstająca w siedleckim Polmosie wódka Chopin to jeden z najbardziej uhonorowanych uczestników konkursu. Od wielu lat nieprzerwanie zachwyca jurorów konkursu, których wydawałoby się zachwycić już niczym nie można. W 2012 roku marka Chopin Podlaskiej Wytwórni Wódek zdobyła aż trzy medale. Chopin Rye Vodka otrzymała najwyższe wyróżnienie – złoty medal oraz tytuł najlepszego produktu w kategorii wódek czystych – „Best of Category”. Najnowszej wódce z rodziny Chopina, Chopin Wheat Vodka, przyznano równie zaszczytny srebrny medal.

Wysoka pozycja produkowanej przez Polmos Siedlce luksusowej wódki to efekt pasji, jaka towarzyszy twórcom na każdym etapie jej powstawania. Producent wódki Chopin, jako jeden z nielicznych producentów alkoholi na świecie, kontroluje cały proces powstawania swoich trunków . Począwszy od skupu jedynie wyselekcjonowanych gatunków zbóż i ziemniaków od miejscowych rolników, budowę ujęcia krystalicznie czystej wody po rektyfikację i destylację spirytusu we własnej, pochodzącej z XIX wieku gorzelni. Gotowy alkohol butelkowany jest w znajdującej się w Siedlcach rozlewni.

Właściciel Polmosu, Tadeusz Dorda, od wielu lat z ogromnymi sukcesami zmienia sposób w jaki świat myśli o wódce. Stworzona przez niego kolekcja jednosurowcowych wódek podbija międzynarodowe rynki. Coraz więcej osób dostrzega różnicę pomiędzy wódką ziemniaczaną i żytnią oraz świadomie sięga po konkretny produkt. Powiększenie rodziny wódki Chopin o wersję pszeniczną, w zdobionej złotem butelce, spowodowało, że spór o wyższość ziemniaczanej wódki nad wódką żytnią nieco ucichł. Czyżby zwolennicy przeciwnych smaków przeszli do obozu pszenicznego?

Sukces wódki Chopin to szansa dla regionu, który dzięki popularności marki przyciąga coraz więcej turystów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Położona na uboczu, wśród pól uprawnych i różanych ogrodów gorzelnia w Krzesku to stały punkt na mapie atrakcji turystycznych Podlasia.