Radio WAWA na lato

Od dziś na antenę Radia WAWA wkracza wakacyjna ramówka. W związku z tym zmianom ulegną poszczególne pasma oraz nazwy programów. Ponadto na antenę stacji zostaną wprowadzone nowe wakacyjne pozycje, którym towarzyszyć będą polskie przeboje w letnim wydaniu.

Letni terminarz obejmuje program „Z parą od rana”, prowadzony przez Monikę Tarkę i Roberta Kilena. Przez całe lato będzie się on zaczynał o 7.00, czyli godzinę później, niż zwykle i oprócz stałych elementów będzie zawierał nowy felieton satyryczny Tomasza Łysiaka pt. „Hala odlotów. Wakacyjny Poradnik Dedektywa Inwektywa”. Warto też wspomnieć o wakacyjnym wydaniu konkursu „Skojarzeniówka”, w którym  słuchacze Radia WAWA będą mieli szanse wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. weekendowe wyjazdy do różnych miejsc w Polsce.

W tygodniowej ramówce bez zmian pozostanie „Kultowa 10 po 10”, prowadzona przez Mariusza Nałęcz–Nieniewskiego, ale już między 11.00-16.00 na antenie będą nadawane „Najlepsze Polskie Przeboje na lato”, które prowadzą Michał Żołądkowski, Mariusz Nałęcz-Nieniewski i Paweł Wiszniewski. O 16.00 słuchacze Radia WAWA usłyszą program „Jazda na wakacje”  zamiast „Polskiej Jazdy”, która wróci do ramówki jesienią.

W paśmie popołudniowym, prowadzonym przez Monikę Król, pojawią się również nowe elementy programu. Będą to m.in. „Wakacyjny kalendarz imprezowy”, informujący o atrakcyjnych letnich wydarzeniach na terenie całego kraju; „Książka na wakacje”, czyli słuchacze i znane postaci polecają książki na lato oraz cykl specjalnych materiałów reporterskich „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”, który będzie radiowym przewodnikiem po wyjątkowych miejscach w całej Polsce, zawierającym komentarze ciekawych gości i celebrytów.

„Muzyczne Biuro Zamówień” Rafała Wodzińskiego  potrwa z kolei o godzinę dłużej (19.00-23.00), a sobotnie „Muzyczne Party” będzie nadawane od 19.00-23.00. W niedzielę natomiast po 19.00 stacja zaprezentuje nową pozycję programową pt.: „Wakacyjna Lista Przebojów”.

Radio WAWA w tym roku obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia. Nadaje w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Rzeszowie, Opolu i  Ostrołęce. Niebawem rozpocznie nadawanie w Szczecinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu