Pakiet kontrolny w TRO MEDIA SA przejęty za 20 mln zł

Spółka nowych technologii TRO MEDIA ma  nowego dominującego akcjonariusza – Beyond Investments, fundusz z udziałem kapitału zagranicznego, który poprzez grupę podmiotów nabył pośrednio pakiet  67% akcji spółki. Wartość transakcji to 20 mln zł. Wraz ze zmianą właścicielską dotychczasowy główny akcjonariusz, założyciel i prezes spółki – Marcin Misztal złożył rezygnację z pełnionego stanowiska, a na prezesa spółki został powołany Damian Łaba.

– Cieszę się, że po wielotygodniowych negocjacjach udało nam się wypracować warunki, na jakich  dokonaliśmy przejęcia. Analizowaliśmy wiele spółek z branży ICT przed wyborem TRO MEDIA SA – jestem zdania, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedział Damian Łaba.

Nowy prezes spółki zaznaczył, iż posiada przygotowaną nową strategię dot. rozwoju grupy kapitałowej i przedstawi ją w najbliższych tygodniach. – Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni uda nam się dokonać dwóch istotnych dla Spółki akwizycji. Jestem zdania, że jeszcze w tym roku będziemy w stanie znacząco zwiększyć przychody i zyski zarówno TRO MEDIA SA jak i spółek portfelowych.

Damian Łaba karierę biznesową rozpoczął już w 1991 roku.Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania zespołem i sprzedażą. Posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie nowych technologii, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz transakcji kapitałowych.

Dotychczasowy prezes – Marcin Misztal  zgodnie z porozumieniem stron transakcji przez okres minimum jednego roku będzie pełnił funkcję doradcy zarządu spółki.

Beyond Investments Sp. z o.o. jest firmą inwestycyjną, która od ponad 5 lat zajmuje się inwestycjami na rynku nowych technologii. Spółka posiada w swoim portfolio spółki o znaczącej wartości, działające w branży ICT. – Fundusz nie wyklucza połączenia spółek z własnego portfela z TRO MEDIA SA tak by w efekcie powstała grupa mogąca przenieść swoje notowania na parkiet główny GPW – mówi Dyrektor Zarządzający funduszu Grzegorz Czapla.

TRO MEDIA SA jest spółką notowaną na rynku NewConnect od września 2010 roku. W skład aktywów podmiotu wchodzi grupa spółek publicznych i niepublicznych, m.in. Domenomania.pl SA zajmująca się hostingiem i rejestracją domen, Velto SA działająca w obszarze nowych technologii, Macro Games SA działająca na rynku gier komputerowych czy Cloud Technologies zajmująca się tematyką cloud computingu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu