Nowa seria FaktoGramu, czyli powrót kultowego programu o grach w PlayMakers.TV

Pierwsza seria programu FaktoGram została wyemitowana w 2009 roku. Po trzyletniej przerwie postanowiono wznowić jego produkcję co z pewnością ucieszy fanów gamingu. Nowym prowadzącym został charyzmatyczny Michał „Wasiu” Wasik. Emisja pierwszego odcinka odbyła się w piątek o godzinie 17.00 na platformie PlayMakers.TV.

To co wyróżnia FaktoGram spośród innych programów gamingowych to wyjątkowa oprawa wizualna. W przeciwieństwie do innych tego typu produkcji zwrócono uwagę na ciekawe przejścia między ujęciami i staranną realizację materiałów video ilustrujących wypowiedzi prowadzącego.

Opinie popularnego Wasia na temat gier będą wspierane ocenami z takich portali jak Metacritic czy Imperium Gier. W każdym odcinku nowej serii widzowie będą mogli wygrać ciekawe nagrody biorąc udział w różnych konkursach. Na początek na zwycięzców czeka maska gazowa oraz koszulki z gry Afterfall: Insanity.

W pierwszym odcinku była mowa głównie o nowościach zaprezentowanych podczas targów E3 w Los Angeles. Widzowie dowiedzieli się nieco więcej o takich tytułach jak Lollipop Chainsaw, Batman 2 DC Super Heroes czy Legend of Grimrock. Jednak FaktoGram to nie tylko gry.

„Chcemy aby w nowej serii programu była mowa o wszystkim co się dzieje wokół gamingu. Widzowie będą mogli na przykład usłyszeć o filmach, których scenariusze zostały oparte na fabule kultowych gier” – mówi  Michał Wasik, prowadzący FaktoGram.

„Zależy nam na tym aby obalić stereotyp gracza jako zamkniętego w swoim pokoju geek’a czy potencjalnego psychopaty. Dlatego będziemy prezentować przykłady z mediów, w których mówi się o nas w sposób pozytywny” – dodaje.

W programie będzie można usłyszeć również o najnowszym sprzęcie dla graczy. Prowadzący opowiedział m.in. o nowej konsoli firmy Nintendo oraz prototypie zestawu do poruszania się po wirtualnej rzeczywistości.

”Dziwnie brzmi? Tak samo wygląda, chociaż trzeba pamiętać, że na razie jest to tylko prototyp. O goglach, hełmach i cudownych kaskach przenoszących nas do wirtualnej rzeczywistości słyszymy już od jakichś dwudziestu lat, ale może teraz rzeczywiście coś z tego będzie, bo projektem ponoć zainteresowane jest Sony” – zdradził Michał Wasik.

Czy nowa technologia faktycznie zrewolucjonizuje rynek gier? Tego widzowie mogli dowiedzieć się oglądając FaktoGram na portalu PlayMakers.TV. Program będzie ukazywał się cyklicznie, co tydzień.

Link do pierwszego odcinka nowej serii Faktogramu – http://www.playmakers.tv/video-faktogram-nowa-seria-teaser-63.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu