Nowa odsłona serwisu pytamy.pl. Nowatorska, spersonalizowana i uproszczona

Pytamy.pl to serwis społecznościowy typy Q&A, w którym użytkownicy mogą zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na te postawione przez innych internautów. Dodawanie własnych treści, także poradników czy komentarzy obecnie stało się jeszcze prostsze.

W nowej odsłonie serwisu każdy użytkownik może w dowolny sposób edytować treść dodanych przez siebie pytań, sondaży czy poradników a także wstawiać zdjęcia lub materiały wideo. Sam też decyduje, z których kategorii tematycznych (a jest ich 28) będzie widział pytania, po zalogowaniu się do serwisu.

Wśród nowych funkcjonalności witryny jest też powiadamianie internauty w czasie rzeczywistym o nowych zaproszeniach, odpowiedziach, komentarzach i ocenach dodanych do zamieszczanych przez niego treści. Dołączanie odpowiedzi stało się prostsze dzięki rozwijalnym formularzom umieszczonym bezpośrednio pod pytaniami na stronie głównej pytamy.pl. Natomiast w sondażach, przy procentowym wyniku głosowania, pojawia się obecnie dokładna liczba oddanych głosów wraz z listą użytkowników, którzy wyrazili swoją opinię.

Serwis sprzyja rozszerzeniu kontaktów w sieci. Użytkownicy mogą zapraszać inne osoby korzystające z witryny do swojej listy znajomych i wymieniać się prywatnymi wiadomościami, dzięki serwisowej skrzynce pocztowej. Działa też specjalny system ekspercki, który nagradza wypowiedzi użytkowników. Liczą się punkty otrzymane za pozytywnie ocenione odpowiedzi i komentarze.

Na stronie pytamy.pl zgromadzono ponad 130 000 pytań oraz 1 100 000 odpowiedzi i komentarzy. Wśród 28 kategorii tematycznych internauta z łatwością odnajdzie rozwiązanie różnego typu wątpliwości. Zamieszczone materiały mogą przeglądać wszyscy, natomiast dodawać treści – jedynie zalogowani użytkownicy. Zapewne także dzięki temu poziom pytań dodawanych do serwisu jest wysoki, a odpowiedzi przemyślane.

Pod koniec maja wystartowała wersja beta serwisu pytamy.pl którą pomogło testować i usprawniać kilkuset użytkowników. Także dzięki ich podpowiedziom serwis został przebudowany i udoskonalony.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu