Najlepsi juniorzy zagrają we Wrocławiu. Polacy wśród faworytów

Na polu golfowym Toya G&CC rozpoczyna się w tym tygodniu juniorski turniej Toya Polish Junior międzynarodowej serii World Junior Golf Series. Do Wrocławia przyjechali właśnie najlepsi juniorzy z całego świata. Wśród faworytów rywalizacji są między innymi Polacy – obrońca tytułu sprzed roku Mateusz Gradecki oraz triumfator rankingu WJGS z 2011 r. Adrian Meronk.

World Junior Golf Series to międzynarodowa juniorska liga golfa, w której grają utalentowani młodzi zawodnicy w wieku od 12-19 lat. W tym sezonie w ramach cyklu zostaną rozegrane 4 turnieje: w Polsce, Niemczech, USA i RPA.

To nie pierwszy raz, kiedy cykl World Junior Golf Series gości w Polsce na polu golfowym Toya G&CC. W zeszłym roku na podium w turnieju stanęli reprezentanci wrocławskiego klubu. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Gradecki, drugie Adrian Meronk, który po paśmie sukcesów w serii WJGS uplasował się również na pierwszym miejscu w prowadzonym przez cały sezon rankingu ligi.

W tegorocznej edycji Toya Polish Junior udział weźmie 60 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów świata. W zawodach zagra także silna juniorska reprezentacja Polski – w sumie o tytuł w turnieju i cenne punkty rankingowe zawalczy 17 juniorów z naszego kraju. „Dla wielu polskich zawodników turniej ten to niebywała szansa, by zagrać w turnieju na tak wysokim poziomie”, mówi Filip Naglak, jeden z trenerów kadry narodowej i dyrektor sportowy turnieju ze strony Toya G&CC. „Wśród graczy zgłoszonych do zawodów mamy kilkudziesięciu zawodników z plusowym handicapem, więc jest to poziom na polskich polach rzadko spotykany. Dla naszych jest to szansa, by zdobyć cenne doświadczenie i pokazać się z dobrej strony, na dobrze znanym polu”.

Turniej rozpocznie się 4 lipca i potrwa 3 dni. Zawodnicy każdego dni rozegrają 18 dołków w formacie stroke play brutto, a zwycięzcę poznamy w piątek. Ze względu na duży skład polskiej reprezentacji oraz znajomość pola na podium po raz kolejny mamy szanse zobaczyć Polaków. „Biorąc pod uwagę wyniki z poprzedniego roku, mam nadzieję, że naszym chłopakom uda się powtórzyć tamto osiągnięcie. Zwłaszcza, że chłopcy są w dobrej formie, szczególnie Mateusz Gradecki. Ale wiadomo, to jest sport, więc wszystko może się stać. Myślę, że jest przynajmniej 3-4 zawodników, którzy mogą walczyć o czołowe miejsca”, ocenia Naglak.

Wrocławskie pole golfowe Toya G&CC, na którym rozegrany zostanie turniej, to silny ośrodek juniorski jeśli chodzi o polski golf. Na polu od przeszło 2 lat działa akademia jednego z najsłynniejszych trenerów na świecie – David Leadbetter Golf Academy. Rezultaty treningu pod skrzydłami tak wyszkolonych trenerów widać gołym okiem. Juniorzy trenujący w akademii nie tylko stanowią trzon kadry narodowej, ale święcą triumfy w najważniejszych turniejach w kraju, a ostatnio także za granicą.

Toya Polish Junior to nie jedyne międzynarodowe rozgrywki golfowe, jakie w tym roku zagoszczą na polu wrocławskim polu. Już pomiędzy 13-16 września właśnie we Wrocławiu odbędzie się zawodowy turniej Deutsche Bank Wrocław Open, w którym zagrają najbardziej utalentowani zawodowcy z całej Europy. Do udziału w nim na podstawie „dzikich kart” zostaną zaproszeni również najlepsi polscy zawodnicy, w tym juniorzy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu