EFH skupuje akcje własne i czyści portfel z nierentownych projektów

Zarząd EFH podjął decyzję o rozpoczęciu ponownie skupu akcji własnych. To realizacja postanowień WZA spółki z ubiegłego ( 2011 ) roku, która upoważniła zarząd spółki do skupu do 25 mln PLN akcji własnych. Skup akcji własnych jest odpowiedzią spółki na obecną wycenę jej walorów, które – zdaniem zarządu i akcjonariuszy – są dalekie od wyceny jej majątku.

„ Majątek spółki był już kilkukrotnie szacowany przez banki na poziomie ponad 300 mln PLN. To znacznie powyżej dzisiejszej kapitalizacji firmy na rynku i bieżącej wyceny jej walorów. Stąd nasza decyzja o nieprzerywalnego skupu akcji własnych w terminie do końca sierpnia lub uzyskania wcześniejszego powrotu kursu waloru do poziomu co najmniej emisyjnego” – podkreśla Riad Bekkar, prezes EFH SA.

Spółka przeprowadziła analizę swojego portfela projektów. Wynika z niej, że ośrodki hotelowe i budynki biurowe są rentowne z wyjątkiem hotelu Millenium. To skłoniło zarząd do podjęcia decyzji o rozpoczęciu procesu wychodzenia z nierentownych inwestycji i projektów. Celem firmy jest pozbycie się wszelkich aktywów lub inwestycji , które dotychczas obciążały wynik finansowy. Pierwszym projektem, który zostanie wystawiony na sprzedaż jest hotel Millenium.

„Od dwóch lat intensywnie próbowaliśmy doprowadzić ten obiekt do progu minimalnej, chociażby rentowności, choć to „dziedzictwo”, jako stan zastały po poprzednich władzach spółki, od początku skazane było na likwidację. Mimo restrukturyzacji i starań oraz zaangażowanych środków doszliśmy do wniosku, iż koszt kapitału potrzebnego do obsługi tej nieruchomości jest zbyt wysoki, w konsekwencji tego podjęliśmy działania w kierunku rozwiązania umowy kredytowej tego obiektu” – informuje prezes spółki.

Wszystkie pozostałe budynki biurowe i ośrodki hotelowe są rentowne i pozostaną w portfelu EFH – dodaje Riad Bekkar.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu