Przejdź do treści

ECCO Walkathon – spacer z dzieckiem w dobrym stylu!

Jak być aktywną, szczęśliwą i zadbaną mamą? Jak atrakcyjnie i pożytecznie spędzić czas ze swoim maluszkiem poza domem? To proste idź na spacer! Spacerując, spędzając czas na powietrzu ze swoim dzieckiem, możesz jeszcze zrobić coś dobrego i ważnego dla innych.

15 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się bowiem ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata. Wystarczy wziąć udział w spacerze, a organizator akcji, firma ECCO przekaże 4 złote, za każdy przebyty przez Ciebie kilometr, na konto wskazanej przez Ciebie organizacji charytatywnej.

Zacznij się ruszać!

Jeśli jesteś młodą mamą i czujesz się pozbawiona energii, nie martw się – jest na to sposób – po prostu bądź aktywna! Odrobina ruchu sprawi, że w Twoim mózgu zaczną wydzielać się endorfiny. Dobroczynne substancje, które sprawią, że poczujesz przypływ energii, witalności i euforii. Zacznij się więc ruszać, a najlepszą formą ruchu z dzieckiem jest spacer. Zalety spaceru są nie do przecenienia! Dotlenia, dodaje energii, poprawia kondycję fizyczną, jest doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Okazuje się, że nie tylko! Biorąc udział w ECCO Walkathonie, jednej z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie, możesz również pomóc potrzebującym.

Spacer zawsze modny!

ECCO Walkathon będzie gościł w Polsce już po raz ósmy, w tym roku spacerujemy na warszawskiej Agrykoli.

Jak co roku, Agrykola stanie się więc centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Miejscem, w którym po prostu musisz być. Niezmiennie od ośmiu lat, kilkanaście tysięcy ludzi połączy się w szczytnym celu, aby w radosnym spacerze przejść ulicami Warszawy i wspólnie zbierać pieniądze na cele charytatywne. Przesłanie ECCO Walkathonu jest proste: spacerując pomagamy! Jako uczestnik, to Ty zdecydujesz, którą trasę wybierzesz – 6 km, czy 10 km – i na którą organizację dobroczynną przekażesz „wychodzone” przez siebie pieniądze.

Jeden spacer – wiele korzyści!

O kondycję nie musisz się martwić, czas ani tempo pokonania dystansu podczas ECCO Walkathonu nie są ważne, a uczucie satysfakcji – gwarantowane, ponieważ masz okazję spędzić czas bardzo pożytecznie: pomagając potrzebującym, spotykając się z rodziną i przyjaciółmi, spędzając czas zdrowo i aktywnie. Podczas spaceru masz też niepowtarzalną możliwość pokazać swojemu maluchowi, że może nie tylko dobrze się bawić, ale pomóc też chorym dzieciom. W tym roku podczas ECCO Walkathonu możemy pomóc: podopiecznym Fundacji TVN „nie jesteś sam” – w ramach wsparcia rehabilitacji dzieci chorych na mózgowe porażanie dziecięce, Fundacji Radia ZET z którą wspólnie zakupimy ultrasonograf umożliwiający wykrywanie wad serca u dzieci jeszcze przed narodzinami (dla Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi), oraz Warszawskiemu Ogrodowi Zoologicznemu, w którym mieszka sympatyczna rodzinka hipopotamów. Ta przemiła para w najbliższym czasie planuje potomstwo, czeka więc na nasze wsparcie w budowie pastwiska, po którym, już wkrótce ma nadzieję, będzie mogła spacerować we trójkę.

Moc atrakcji dla Twojego dziecka!

Wszystkie maluchy podczas ECCO Walkathonu będą mogły też spotkać Evina, przybysza z odległej galaktyki. Evin jak przystało na Superbohatera, uwielbia czynić dobro. Wraz z pakietem startowym, w namiocie dla dzieci, najmniejsi spacerowicze odbiorą wyjątkową koszulkę z Evinem. Zakładając koszulkę staną się Superbohaterami i wezmą udział w licznych zabawach, konkursach i grach edukacyjnych. Podczas ubiegłorocznego ECCO Walkathonu, maluchy uzbierały, aż 58 800 złotych, które ECCO przekazało warszawskiemu ZOO na budowę letniej siedziby dla najmniejszych małpek świata Pigmejek i Uistiti.

Zabawa pod dobrą gwiazdą!

ECCO Walkathon to również niepowtarzalna okazja pospacerowania w towarzystwie ulubionych gwiazd. Wyjątkowy charakter wydarzenia, który łączy możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół oraz zdrowy, aktywny wypoczynek połączony z pomocą potrzebującym, tak bardzo spodobał się Polakom, że wspólny spacer od lat wspierają znani i lubiani.

„Wiadomo, że ruch to zdrowie, ale tym razem zdrowie nie tylko tego, kto się ruszy i pójdzie na spacer. Biorąc udział w ECCO Walkathonie pomagamy ciężko chorym dzieciom – a do tego chyba nikogo nie trzeba specjalnie namawiać” – tak do udziału w spacerze zachęca Julia Kamińska, Ambasadorka ECCO Walkathonu.

Oprócz Juli Kaminskiej, podczas ECCO Walkathonu będzie można spotkać: Staszka Karpiela Bułeckę, Rafała Bryndala, Dorotę Gardias, Iwonę Guzowską, Wojciecha Jagielskiego, Bartka Jędrzejaka, Tomasza Karolaka, Natalię Lesz, Anię Maruszeczko, Agnieszkę Mikołajczyk, Monikę Olejnik, Beatę Pawlikowską, Michała Piróga, Marcina Prokopa, Magdalenę Różczkę, Małgorzatę Sochę, Adama Wajraka, Pawła Wawrzeckiego, Dorotę Wellman czy Katarzynę Zielińskę – to tylko niektóre z gwiazd, które wyraziły swoje popracie dla akcji! Chyba większej rekomendacji już nie potrzeba!

ECCO Walkathon 2012 –dołącz do nas wraz ze swoją pociechą!

Najbliższy ECCO Walkathon odbędzie się 15 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Bilety do nabycia w sklepach ECCO i ECCO Kids na terenie całej Polski od 6 sierpnia 2012 roku. Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach i identyfikator (na którym dokonujemy wyboru Fundacji, na której konto chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze), a w pakiecie dziecięcym także T-shirt.

Więcej informacji: http://www.eccowalkathon.pl i na profilu http://www.facebook.com/eccowalkathonpoland