Canon prezentuje wydajny i kompaktowy skaner, który przetwarza dokumenty na potrzeby cyfrowego obiegu pracy i rozwiązań w chmurze

Canon prezentuje imageFORMULA DR-C130 – wszechstronny i kompaktowy skaner wyposażony w profesjonalne oprogramowanie do skanowania, który zapewnia wysoką jakość przetwarzania dokumentów.

Jest to najnowszy produkt z serii biznesowych skanerów Canon imageFORMULA. Oferuje łatwość obsługi i niezawodność w połączeniu z uniwersalnym oprogramowaniem, umożliwiającym m.in. bezpośrednie połączenie z chmurą. Oferuje prędkość skanowania do 30 stron lub 60 obrazów na minutę, co znacząco zwiększa produktywność.

Sean Suematsu, dyrektor ds. rozwiązań skanujących w Canon Europe komentuje: “Widzimy rosnące zapotrzebowanie na decentralizację procesów przetwarzania dokumentów. W szczególności w lokalnych oddziałach firm czy poszczególnych departamentach i zespołach. Organizacje działające w sektorach, takich jak: ubezpieczenia, finanse, służba zdrowia, transport czy administracja publiczna coraz częściej potrzebują kompaktowych i łatwych w obsłudze skanerów, by usprawnić proces przechwytywania, przetwarzania i współdzielenia dokumentów już w postaci cyfrowej. Skaner imageFORMULA DR-C130 został zaprojektowany właśnie z myślą o tych środowiskach”.

Nowy skaner jest łatwy w użyciu i oferuje pełen pakiet profesjonalnego oprogramowania, dzięki któremu użytkownicy będę mogli skanować i przetwarzać dokumenty jeszcze efektywniej. Podstawowe oprogramowanie obejmuje CaptureOnTouch, CapturePerfect, eCopy PDF Pro Office, BizCard, PaperPort, OmniPage i Kofax VRS. Wtyczki do rozwiązań dostępnych w chmurze, takich jak Microsoft SharePoint, Evernote czy Google Docs również są zintegrowane, umożliwiając użytkownikom natychmiastowe i płynne przesyłanie dokumentów oraz dostęp do zasobów z każdego miejsca na świecie. Co więcej skaner DR-C130 pozwala zainstalować sterowniki, które wspierają bezpośrednią komunikację z EMC Captiva Cloud Capture Toolkit#. Dzięki temu programiści mogą bez wysiłku tworzyć aplikacje internetowe dla skanera.

Aby zapewnić precyzyjne i odpowiednie skanowanie dokumentu, nowy DR-130 oferuje wiele zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu, w tym: automatyczną identyfikację koloru i orientacji tekstu oraz „wielostrumieniowe” przetwarzanie, które łączy dwa strumienie wyjściowe w celu zwiększenia efektywności i redukcji kosztów.

Dzięki wydajnemu mechanizmowi podajnika, DR-C130 gwarantuje niezawodne skanowanie partii różnych rodzajów dokumentów, nawet o bardzo dużej grubości, jak np. tłoczone karty, dokumenty tożsamości czy materiały o długości do 3m. Urządzenie zostało wyposażone w ultradźwiękowy system wykrywania podwójnego wciągnięcia, który pozwala wyeliminować błędy podczas skanowania większych partii dokumentów. Z kolei funkcja zwalniania podwójnego podania umożliwia użytkownikowi zignorowanie wykrywania nieprawidłowości w podawaniu i kontynuowanie pracy. Pomoże to zaoszczędzić cenny czas, zwłaszcza w przypadku błędów w załadowaniu skanowanych kopert czy dokumentów z dołączonymi karteczkami, co jest wykrywane automatycznie. W tych szczególnych przypadkach, użytkownicy mogą wznowić skanowanie jednym kliknięciem myszy.

imageFORMULA DR-C130 będzie dostępny na terenie Europy w punktach sprzedaży firmy Canon i u wybranych dystrybutorów w lipcu 2012r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu