Powstaje Nowa Dzielnica Wrocławia

Jeszcze w lipcu rozpoczną się prace przy unikatowej w skali Wrocławia inwestycji – budowie nowej dzielnicy Wrocławia. „Pierwszą łopatę” generalny wykonawca wbije już w przyszłym tygodniu.

Projekt skierowany jest do aktywnych osób, które cenią sobie bliskość ścisłego centrum, a zarazem sąsiedztwo terenów rekreacyjnych. Nabywcy pierwszych mieszkań mają możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnych lokali – przy głównej, zielonej promenadzie spacerowej z parkiem oraz ścieżkami prowadzącymi nad Odrę.

Potencjał nowej dzielnicy szacowany jest na ok. 8000 nowych mieszkańców. Porównując z innymi wrocławskimi osiedlami, liczba ta jest równa Tarnogajowi i Wojszycom razem wziętym. W szczegółach różni się jednak znacznie od innych znanych inwestycji. Na wyróżnienie zasługuje bowiem bezpośrednia bliskość rzeki Odry, przy której docelowo powstanie pełna kawiarni i restauracji promenada – dostępna dla wszystkich mieszkańców – oraz mała marina.

Budowa dzielnicy Promenady Wrocławskie podzielona została na etapy. W pierwszym kwartale mieszkaniowym, przy którym prace właśnie się rozpoczynają, inwestor przewidział 248 mieszkań w nowoczesnym budynku wyposażonym w windy i parking podziemny. Maksymalna wysokość to 6 pięter. Z balkonów na najwyższych kondygnacjach rozciągać będzie się widok na tereny nadrzeczne i centrum Wrocławia. W ofercie znalazły się mieszkania w pełnym przekroju – zarówno dla singli czy młodych małżeństw, jak i rodzin z dziećmi, czy typowo inwestycyjne lokale pod wynajem. Ostatnia grupa wydaje się być ciekawą propozycją dla osób, które chcą bezpiecznie ulokować kapitał. Bliskość ścisłego centrum oraz wrocławskich uczelni pozwoli na swobodne wynajęcie mieszkania studentom oraz młodym osobom przyjeżdżającym do stolicy Dolnego Śląska. Wielość linii komunikacji miejskiej przebiegających wzdłuż ul. Trzebnickiej – z węzłem przesiadkowym Nadodrze przy Pl. Powstańców Wielkopolskich – czy ul. Jedności Narodowej pozwala na wygodne dotarcie w dowolne miejsce aglomeracji. Dla osób zmotoryzowanych docelowo przewidziana jest sieć dróg wyjazdowych z dzielnicy oraz wewnętrznych, dzięki którym poruszanie się samochodem w tym rejonie przebiegać będzie płynnie.

Inwestor, wrocławski deweloper Vantage Development, w pierwszym etapie przygotował lokale o zróżnicowanych metrażach – od kawalerek o powierzchni od 30 m2, aż do 5-pokojowych mieszkań liczących 95 m2. Ceny metra kwadratowego rozpoczynają się od 4 944 zł za m2 oraz 176 650 zł za całe mieszkanie, co stanowi konkurencyjną ofertę wobec inwestycji w promieniu do 3 km od wrocławskiego Rynku. Cena ofertowa wybranych lokali spełnia także wymogi programu Rodzina na Swoim, który nadal cieszy się sporą popularnością wśród klientów. Do każdego lokalu przynależy miejsce w garażu podziemnym, a dla gości przygotowano dużą liczbę miejsc postojowych na parkingu naziemnym.

Mając na uwadze obecne trendy rynkowe, inwestor świadomie zrezygnował w pierwszym etapie z apartamentów i penthouse’ów, które znajdą się w ofercie dopiero w kolejnych obiektach nowej dzielnicy. Pierwszy etap zakończy się, według planów, w III kwartale 2013 roku, a całość inwestycji powstać ma do 2020 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu