PKO Bank Polski i Western Union rozpoczynają współpracę w zakresie realizacji przekazów pieniężnych

Od dziś we wszystkich, tj. w ponad 1100, oddziałach PKO Banku Polskiego dostępne są usługi Western Union w zakresie realizacji przekazów krajowych i zagranicznych. W planach jest również wprowadzenie oferty Western Union w kanałach elektronicznych.

Poszerzenie oferty dla klientów możliwe było dzięki podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Western Union, światowym liderem na rynku przekazów pieniężnych, a PKO Bankiem Polskim, największym polskim bankiem uniwersalnym.

Aby zrealizować przekaz pieniężny, klienci nie muszą posiadać rachunku w banku. Mają do dyspozycji szybki, pewny i wygodny sposób przesłania pieniędzy od nadawcy do odbiorcy w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego za pośrednictwem usługi Western Union. Dodatkowo mogą również wysyłać i odbierać pieniądze w ramach globalnej sieci ponad 500 000 placówek Western Union, zlokalizowanych w ponad 200 krajach i terytoriach świata.

– Poprzez wprowadzenie przekazów pieniężnych rozwijamy ofertę dla klientów detalicznych. Postawiliśmy na partnera sprawdzonego, o międzynarodowej renomie. Liczę, że wiele osób korzystających z Western Union zostanie klientami naszego banku – powiedział Jakub Papierski, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar Bankowości Inwestycyjnej w PKO Banku Polskim.

Usługi przekazów pieniężnych Western Union w Polsce są dostępne od roku 1992. Western Union współpracuje obecnie z przedstawicielami jednych z najbardziej renomowanych banków oraz instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku finansowym. Krajowe i zagraniczne przekazy nadawane za pośrednictwem Western Union można odebrać w zaledwie kilka minut od momentu nadania.

– Nawiązanie współpracy pomiędzy Western Union i PKO Bankiem Polskim – to ważny krok polegający na ustanowieniu długotrwałej relacji z liderem bankowości w Polsce, zwiększający dostęp do naszych usług za pośrednictwem istotnego kanału bankowego. Jesteśmy przekonani, że współpraca z PKO Bankiem Polskim przyniesie klientom dodatkowe korzyści oraz poszerzy możliwości korzystania z usługi przekazów pieniężnych Western Union w Polsce – powiedział Konrad Olszaniecki, Dyrektor Western Union na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Uruchomieniu usługi Western Union w oddziałach PKO Banku Polskiego towarzyszyć będzie kampania reklamowa na nośnikach outdoor z udziałem Szymona Majewskiego, który wciela się w postać Górala, Rybaka, Afroamerykanina i Szkota, czyli nadawców i odbiorców przekazów pieniężnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu