Nowy CEO w H+K Strategies Polska

2 lipca 2012 r. Grzegorz Szczepański objął funkcję Prezesa Zarządu. Wcześniej, jako Dyrektor ds. Korporacyjnych był związany z Grupą Żywiec SA.

Grzegorz Szczepański będzie odpowiedzialny za wdrażanie nowej globalnej strategii firmy. Jego bogate doświadczenie, związane ze współpracą z największymi polskimi korporacjami, pozwoli również na rozbudowę portfolio specjalistycznych usług poszczególnych działów Agencji.

Obecny rynek usług Public Relations jest niezwykle obszerny. Dominują na nim firmy, skupiające się na media relations prowadzonych dla swoich klientów. Żeby się wyróżnić na tak konkurencyjnym rynku należy zaproponować coś więcej. Dlatego H+K Strategies będzie dążyło do specjalizacji w kierunku unikalnych kompetencji w obszarze profesjonalnych usług doradczych – mówi Grzegorz Szczepański.

Grzegorz Szczepański jest związany z branżą public relations od 20 lat. Pierwsze 10 lat pracował w agencjach Burson-Marsteller i Business Communications Associates (obecnie Edelman Polska), której był prezesem. Do chwili powołania na stanowisko Prezesa Zarządu H+K Strategies, był Dyrektorem ds. Komunikacji w Grupie Żywiec SA. W 2012r. został nominowany do nagrody Protony 2012 jako jeden z 3 najlepszych specjalistów korporacyjnego public relations w Polsce. Odpowiadał m.in za takie projekty jak, nagrodzony w międzynarodowym konkursie Transform Awards 2012, całościowy proces rebrandingu Grupy Żywiec. Jest też twórcą projektu Grand Champion Birofilia, uznanego w 2010 r. przez Heineken International za Best Integrated Corporate Relations Campaign Worlwide. W latach 2003-2007 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku Pekao SA, gdzie m.in. przygotował i przeprowadził proces komunikacji towarzyszący fuzji prawnej Banków Pekao SA i BPH SA.

Grzegorz Szczepański jest członkiem Press Club Polska. W latach 2009-2010 był członkiem Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Public Relations (IPRA Board Member). Szczepański był inicjatorem i pierwszym prezesem (2 kadencje) Związku Firm Public Relations.

Zatrudnienie Grzegorza doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Jego kompetencje bez wątpienia wzmocnią pozycję H+K Strategies w Polsce, jednym z kluczowych dla nas rynków w regionie – przekonuje Lars Erik Gronntun, Prezes H+K Strategies w Europie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu